Az adósságfinanszírozás módja sok éven át megfelelő volt a növekvő gazdaság igényeinek kielégítéséhez és Kína magas szintű belföldi megtakarításai ehhez kellő garanciát nyújtottak. A kötvénypiac azonban továbbra is bővül Kínában anélkül, hogy ösztönözné a gazdasági növekedést. Aggodalomra ad okot, hogy a kínai kötvénypiac egyedi jellemzői – különösen az önkormányzati adósság és az állami tulajdonú vállalatok túlméretezett jelenléte – megnehezítik a tőke hatékony működését. Az S&P Global Ratings elemzőinek jelentése „Kína kötvénypiaci reformjai kulcsfontosságúak a kisebb adósság melletti növekedéshez” általánosságban vizsgálja a kínai kötvénypiac változásait.
Az S&P Global szerint a nem pénzügyi szektor adósságának GDP-hez viszonyított aránya Kínában 2007 körül, a globális pénzügyi válság kezdete körül kezdett emelkedni. Ebben a helyzetben a politikai döntéshozók a gazdasági növekedés fenntartására, védelmére összpontosítottak. Így az adósság növekedése Kínában kiugró a többi fejlődő piachoz képest.
A kínai gazdaság növekedési szakaszában az elmúlt 25 évben az adósságmenedzselés megfelelő módja volt a gyors iparosodáshoz és az urbanizálódó népesség infrastruktúrájának kiépítéséhez. A kérdés, hogy az infrastrukturális kiadások elérték-e azt a pontot, ahol már csökken a megtérülés. Kína összadóssága nő, de a piaci vállalatokhoz jutó adósság aránya nagyrészt statikus maradt. Ez azt jelenti, hogy az államadósság és az állami vállalatok hiteleinek aránya megnőtt.