„Erre a halmazra munkáltatóként 2024-ben már kötelező megfelelően rezonálni annak érdekében, hogy a legtehetségesebb jelentkezőket vonzzuk be, miközben a legjobb szakembereket is megtartsuk” – állítja Katkics Attila, HR szakember.
Már nem elég a home office
„Célzottan a lojalitást és az elégedettséget növelő juttatásokat kell összeállítani ahhoz, hogy egy valóban vonzó, egyben hosszú távon sikeres közösséget hozzunk létre. A családunk egészségügyi biztonsága, a prevenció, az otthon töltött idő, közösség és a társadalmi szerepvállalás” – ezek jelenleg a legfontosabb ügyek, amelyekre trendi válaszokat kell tudni adni munkáltatóként” – fogalmaz a szakértő.
A munka és a magánélet egyensúlyának fontosságát egyre többen felismerik munkáltatói oldalon.
„Mindez magában foglalja, de többet jelent már a home office-nál” – hangsúlyozza Katkics Attila. „Bár a trend itthon inkább abba az irányba mutat, hogy egyre több munkáltató dönt a munkavállalók fokozatos visszarendeléséről az irodákba - elsősorban a jobb ellenőrizhetőség és a közösség hatékony építése miatt – a bér mellett a legvonzóbb motiváció mégis a hibrid munkavégzés lehetősége.”
Jelenleg a magyarok 10 százaléka dolgozik és dolgozhat hibrid munkavégzés keretei között, szemben az EU-s átlaggal, ami 22 százalék feletti, Ausztriában pedig közel 28 százalék. Az átlag magyar munkavállaló – olyan helyen, ahol egyáltalán elérhető a hibrid munkavégzés lehetősége – heti 1-2 nap otthoni és 3-4 irodai munkanappal rendelkezhet.