A Goldman Sachs (GS) globális pénzügyi szolgáltató csoport londoni befektetési részlegének heti feltörekvő piaci elemzése a 2011-es lengyel eurócsatlakozásról szóló politikusi nyilatkozatok kapcsán tért ki a térség egészének csatlakozási kilátásaira. A Goldman Sachs londoni elemzői a magyar kilátásokról azt írták: a politikai válság miatt Magyarország nincs abban a helyzetben, hogy hiteles döntést hozhasson az azonnali ERM-II.-belépésről. Az árfolyamrendszerbeli tagság azonban nem is annyira távoli kilátás, mint amilyennek most tűnik.
A GS szerint ha a kisebbségi kormánynak, vagy az esetleg újjáalakított koalíciónak sikerül elfogadtatnia a jövő évi költségvetést a 3,2 százalékos államháztartási hiánycéllal, és ha az infláció tovább lassul, az ERM-II.-beli tagság Magyarország számára is lehetséges lesz "valamikor 2009-ben". Még ha előre hozott választásokat tartanának 2009 tavaszán, az ERM-II.-csatlakozás akkor is lehetséges lenne 2009 második felében vagy 2010 elején, ami megnyitná az utat a 2013-as euróövezeti csatlakozás felé.
Más nagy londoni házak nem ennyire derűlátók. A Fitch Ratings, a legnagyobb európai hitelminősítő a tágabb értelemben vett Kelet-Európa szuverén adósairól évente összeállított átfogó elemzéseinek múlt hónapban Londonban megjelent idei kiadásában azt írta: Szlovákia januárban esedékes felvétele után legalább három év euróövezet-bővítési szünetet vár. A Fitch Magyarország euróövezeti felvételét változatlanul 2014-re jósolta, ugyanakkorra, amikorra Csehországét.