A Newsweek először bővítette ki versenyét, hogy a két lista egyikén már a globális üzletvitelt is számításba vegye. Előfordult, hogy ugyanaz a vállalat eltérő eredménnyel szerepelt a két rangsorban.
A cégek pontszáma három komponensből állt össze: környezeti hatásukat vizsgálták egy 700 tényezős értékelési rendszerrel, majd zöld működési elveiket elemezték, végül reputációjukat minősítették.
A listát tulajdonképpen a technológiai cégek dominálják, ezt azzal indokolta a lap, hogy bár termékeik (szoftver, hardver) a nehézipari ágazatok CO2-vonzatához képest viszonylag kis ökológiai lábnyommal bírnak (mind gyártásukat, mind fogyasztói használatukat tekintve), mégis fontosak az energiahasználat visszafogásában. A hi-tech ágazat új trendje ugyanis az energiatakarékos gépek fejlesztése.
Energiatakarékosság a fő trend
Az adatközpontok hűtése rengeteg energiát igényel. Az 9. helyezett Yahoo olyan megoldást fejlesztett ki, amely 40 százalékkal kevesebb energiát fogyaszt és 94 százalékkal kevesebb vizet - a megtakarított vízmennyiségből 200 000 embert lehet ellátni egy éven át.
A hetilap más példákat is említ: a Hewlett-Packard olyan IT-rendszerekkel rukkolt elő, amelyek 66 százalékkal kevesebb energiát fogyasztanak, mint 2005-ös modelljei. A Dell tavaly piacra dobott laptopjai 25 százalékkal energiahatékonyabbak, mint a 2008-as termékei. A környezetkímélő működésen túl az energiatakarékosság költséghatékonysághoz is vezet.
Minél kevesebb energiát fogyaszt egy nemzetgazdaság vagy egy civilizáció, annál kevesebb széntüzelésű erőműre van szükség, ami szennyezi a légkört, vagy kevesebb nukleáris erőműre, ami radioaktív hulladékot hagy maga után.
A menedzsereknek szóló Supply & Chain Executive szaklap novemberben jelentette be a Zöld Ellátási Lánc díj kitüntetettjeit. Az elismerést innovációért, hatékonyságért és környezetkímélő teljesítményért ítéli oda a magazin olyan vállalatoknak, amelyek a fenntarthatóságot üzleti stratégiájuk központi elemévé tették. A díjra online pályázhatnak a cégek, amelyeket ezt követően vizsgálatnak vetnek alá. A győztesek között van a Cathay Pacific hongkongi légitársaság, a Timberland és a Puma divatcégek, a Cisco, vagy a Novartis.
A korábbi díjazottak ugyancsak tovább szorgoskodnak: több cég közülük megfelelt a 2007 júniusában bevezetett, REACH névre hallgató uniós szabályozásnak, mely a vegyi anyagok regisztrálását és kezelését regulázza. A D. W. Morgan Co például 50 000 számla kinyomtatását küszöbölte ki azzal, hogy iPhone-alkalmazásra vitte át a számlázását.
Angliában a The Sunday Times összesítette a leginkább környezetbarát cégek listáját, melyre különféle "súlycsoportú" cégek is felkerültek. Érdekes módon a legzöldebbek között szép számban képviseltetik magukat köztudottan nyersanyagigényes iparágak, mint például az építőipar. Az alábbi keretes listában csillag jelzi az összesítésben először szereplő cégeket.