A 324 éves történetre visszatekintő biztosítási szektorban nem volt még példa olyan mértékű kárigényre, mint amit tavaly nyújtottak be a 87 viszontbiztosítót tömörítő Lloyd's-hoz: 20,66 milliárd dollár értékben kellett kifizetniük a károsultaknak. A Lloyd's of London elnöke szerint a társaság kellő likviditással rendelkezik, így minden igényt ki tudtak elégíteni anélkül, hogy a vésztartalékokhoz nyúltak volna, melynek értéke eléri a 11,9 milliárd dollárt.
A biztosítók 2010-ben még 2,2 milliárd dolláros profitot produkáltak világszerte, írta a The Independent brit napilap. Ezzel szemben 2011 -a természeti katasztrófák miatt- a második legköltségesebb évnek bizonyult számukra a biztosítási piac történetében, állítja a Swiss Re.
Háborgó flóra és fauna: 107 milliárd dolláros kár
Ebben nem kis részben ludas a klímaváltozás: a melegedő tengerek miatt intenzívebb hurrikánok, az ezekből eredő árvizek, földcsuszamlások. Az év kiemelkedő katasztrófái közé tartozott a tavaszi ausztráliai árvíz, a nyárig húzódó thaiföldi áradás, a japán földrengés és cunami, valamint az új-zélandi földmozgás. A szektor egészére összesen 107 milliárd dollárnyi kárigény nehezedett a tavalyi természeti katasztrófákból.
A Lloyd's biztosítási rátája 93 százalékkal működött tavaly, jelentette a CNBC. A száz százalékon felüli ráta azt jelenti, a biztosító többet fizet ki a károsultaknak, mint amennyi pénzt beszedett az ügyfeleitől. Az éves veszteség mindössze 1 százalékát teszi ki a Lloyd's teljes vagyonának. (Ha egy elsöprő erejű természeti katasztrófa vagy terrortámadás megzavarná a globális gazdaság működését, s az infrastruktúrák használatát, a világ kormányai és a gazdasági szereplők mindössze egy hétig tudnák viszonylag zavartalanul biztosítani életvitelünk fenntartását, vélik a londoni Chatham House politikai kutatóintézet elemzői.)