A WWF kérdésére az illetékes hatóságok megerősítették, hogy az érintett területre nem adtak ki szarvasvadászati engedélyt. Emellett azt is közölték, hogy a videón szereplő orrvadászok egyike épp a vadászati engedélyek kiadásáért is felelős Nádorhegyi (Otelu Rosu) Erdészet alkalmazottja volt.
Csibi Magor, a WWF Románia igazgatója elmondta: „Ez az eset is bizonyítja, hogy erdeinkben sajnos orvvadászat folyik. Az orvvadászat bűncselekmény, ami az élővilágot és a helyi közösségeket egyaránt károsítja. A WWF mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy az elkövetők ellen jogi eljárás induljon. Az orvvadászat felszámolásához az emberek és a hatóságok együttes támogatására van szükség.”
„Az orvvadászat Magyarországon is bűncselekmény – mondta Gálhidy László, a WWF Magyarország erdővédelmi programvezetője. – Mint ahogyan a romániai példa is mutatja, ennek felderítését megkönnyítik azok a kameracsapdák, amelyeket a természetvédelmi munka során egyre szélesebb körben alkalmazunk. Magyarországon ugyancsak használjuk ezeket az eszközöket, többek között az Aggteleki-karszton, a hiúzok és farkasok megfigyelésére.” (Az orvvadászat ellen már az ENSZ is fellép.)Az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság és a WWF együttműködésében számos fotó és mozgókép készült az erdők vadállományáról. „Bízunk benne, hogy előbb-utóbb a kameracsapdák jelenléte is segíteni fog az orvvadászat visszaszorításában, illetve az esetleges elkövetők kézre kerítésében. A WWF a világ számos pontján nagy erőket mozgat meg az orvvadászat visszaszorítására, amely olyan ritka és veszélyeztetett fajok fennmaradását fenyegeti manapság is, mint az elefántok, orrszarvúk, tigrisek, medvefélék, sőt az emberszabású majmok” – tette hozzá a szakember.
A WWF Románia vadvédelmi tevékenységet folytat a Kárpátokban, aminek lényeges eleme a kameracsapdákon keresztül történő megfigyelés. A kutatások az ún. ökológiai folyosók meghatározását és a különböző állatfajok populációi közötti összeköttetés biztosítását segítik az állatok viselkedésének, vonulási irányainak megfigyelésével. Emiatt helyeztek ki kameracsapdákat – többek között az orvvadászokat lencsevégre kapó darabot is – több nemzeti park területén.