Ugyancsak a vezető amerikai gazdasági napilap közölt a héten cikket arról, hogy egyre több klónozott eredetű állati élelmiszer, elsősorban hús- és tejtermék kerül az amerikai piacra. Az állatok klónozása terjed, és senki, semmilyen hatóság nem tartja számon a klónozott állatok utódait, állapította meg az újság.
A szóban forgó 21 vállalat állítólag egy fogyasztóvédelmi csoport felmérésére reagálva jelentette be, hogy tartózkodni fog a klónozott eredetű termékek előállításától. Az Élelmiszerbiztonsági Központ megállapította, hogy a vásárlók nem szívesen fogyasztanának olyan állati terméket, amely a klónozással kapcsolatba hozható. A kifogások vegyesek, az ilyen termékek ellen tiltakozók egészségügyi, erkölcsi, valamint környezetvédelmi érveket emlegetnek.
Mivel a klónozott állatok utódai és az azokból készült termékek beszivárognak a termelésbe és a forgalomba, az újság azt javasolta olvasóinak: az ilyen élelmiszerek elkerülésére az a legbiztosabb mód, ha az ember organikus termékeket vásárol (ez nagyjából a magyarországi biotermék kategóriának felel meg). Az amerikai mezőgazdasági minisztérium januárban úgy foglalt állást, hogy nem támogatja a klónozott eredetű alapanyagot tartalmazó élelmiszerek forgalmazását. A szövetségi élelmiszer-felügyelet viszont arról közölt tanulmányt, hogy az ilyen ételek fogyasztása biztonságos. Az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA) nagy vihart kavart akkori tanulmánya szerint a klónozott szarvasmarhákból, disznókból és kecskékből, valamint ivadékaikból készült élelmiszerek fogyasztása nem jelent veszélyt a hagyományos ételekhez képest.
A The Wall Street Journal korábbi írásában megszólaltatta Bruce Knight szakállamtitkárt, aki elmondta: nem lehet kiszűrni a klónozott származású élelmiszereket a piacról, nincs módszer esetleges elkülönítésükre.