A tanácskozáson napirenden volt a klímaváltozás és az EU új energiapolitikája. A cél egy közös álláspont kialakítása, elsősorban a 2020-ra vonatkozó célok tehermegosztását illetően. A V4-ek közös érdeke, hogy a rendszerváltáshoz kapcsolódó korábbi erőteljes üvegházhatású gáz (ÜHG) kibocsátás-csökkenés is elismerésre kerüljön.
20 százalékos cél
Az energiapolitika terén a V4 miniszterek megvitatták azt is, hogyan lehet támogatni a megújuló energiaforrások arányának és az energiahatékonyságnak a növekedését az Európai Tanács által márciusban elfogadott 20 %-os összcél elérése érdekében.
A V4 miniszterek az EU környezetpolitikai keretének, és elsősorban a hatodik környezetvédelmi cselekvési program kritikus felülvizsgálatára szólítottak fel. A miniszterek úgy látják, hogy a jelenlegi környezetpolitika és annak végrehajtása nem elegendő a káros tendenciák csökkentéséhez és megállításához, továbbá egyetértettek abban, hogy a környezetvédelmi megfontolások nincsenek megfelelően integrálva az egyéb szakpolitikákba. Emellett aggodalmukat fejezték ki a természeti erőforrások nem fenntartható használata és a természetvédelem finanszírozásának helyzete miatt.
Nincs több cián
Magyar kezdeményezésre került a V4-ek miniszteri tanácskozásának napirendjére a GMO-kra vonatkozó engedélyezési eljárások továbbfejlesztése. Az erről szóló vita során a miniszterek megállapodtak abban, hogy a V4 országok kezdeményezni fogják az EU-ban a genetikailag módosított szervezetekre vonatkozó engedélyezési eljárások továbbfejlesztését. Ugyancsak magyar javaslatra került sor egy közös álláspont elfogadására, amely a fenntartható, környezetbarát technológiák alkalmazásáról szól a bányászati tevékenységek során.
A közös álláspont tervezete magyar kezdeményezésre született meg 2006. nyarán azzal a céllal, hogy a V4 miniszterek kifejezzék aggodalmukat a veszélyes és gyakran határokon átterjedő következményekkel járó bányászati eljárások miatt. A téma e körben történő felvetését alátámasztotta, hogy Csehország törvényi szinten tiltotta meg a cián alapú technológiák alkalmazását a bányászatban 2000-ben. Emellett az Európai Unióban, pán-európai és ENSZ kereteken belül is történtek lépések a bányászati technológiák által okozott környezeti kockázatok minimalizálása érdekében.