Az I-SWEEP (International Sustainable World /Energy, Engeenering and Environment/ Project Olympiad) nevű nemzetközi tudományos versenyt április 14. és 19. között rendezték meg. Több mint 1000 diák vett részt a megmérettetésen, akiket 70 országból választottak ki. A magyar győztesnek nem ez az első díja: idehaza a 18. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen már elnyerte az első díjat.
Kajtár Houstonban a 9-12. osztályos diákok mezőnyében a környezetvédelem kategóriában indult. Teljesítményéért az aranyérem mellett 1000 dolláros pénzjutalomban is részesül. Az ifjú feltaláló úgy oldaná meg a tűz- és robbanásveszélyes, környezetre káros folyadékok biztonságos föld alatti tárolását, hogy háromfalú műanyag tartályokban helyezné el őket, s ha kilyukadnak azonnal eldönthető lenne, hogy a külső vagy a belső köpeny sérült-e. A jelenleg használatban lévő duplafalú tartályoknál a külső fal megsérülésekor, körbe kell ásni az egész tartályt. Az új módszerrel a külső köpenyt szegmensekre osztanák, így elegendő volna csak a sérülés azonosított helyén beavatkozni, s ez költségkímélő megoldás.
A Magyar Innováció Szövetség tájékoztatása szerint a következő, 19. innovációs verseny fiatal díjazottjainak kiállítása júniusban lesz a Millenáris Parkban lévő Csodák Palotájában.