Az Európai Unió által elfogadott Víz Keretirányelv szellemében több hazai vízgyűjtőn is megindult a tervezési folyamat. Ezek egyike a Tisza Tiszabercel feletti szakasza, a Szatmári-síkság, a Bereg, a Tisza bal parti vízgyűjtője a Kraszna torkolata alatt és a Kállay-főfolyás vízgyűjtője. A térségre készült, ez év márciusában nyilvánosságra hozott, első konzultációs anyagban mutatták be a tervezők annak a folyamatnak a főbb lépéseit, amely a vízkészletek védelmét, a vízi környezet és élővilág állapotának javítását, valamint az árvizek és aszályok hatásának mérséklését célozza meg. Ezt az új szemléletű tervezési folyamatot az Európai Unió Magyarország által is elfogadott irányelve, a Víz Keretirányelv, írja elő.
Nagyon fontos, hogy az érintett helyi szervezetek és a lakosság is bekapcsolódjon a műszaki, ökológiai és gazdasági tervezők munkájába, mert így a nyílt tervezésben való aktív részvételükkel, hozzászólásaikkal befolyásolhatják a folyamat végkimenetelét és alakíthatják környezetük, vizeik jövőbeni állapotát. A munka jelenlegi fázisában az a cél, hogy a tervezők felmérjék a területen meglevő, vízzel kapcsolatos problémákat és azok okait (emberi hatások a mederformákra, vízminőségre, stb.). Ez a munka a területen huszonöt vízfolyást, négy tavat/tározót és hét felszín alatti víztestet érint.
Ha Ön lakóhelye, vagy munkája révén érintett, illetve érdeklődik, kapcsolódjon be a vízgazdálkodási problémák megvitatásába és a legjobb megoldás kialakításába. A feltárt problémákat a Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság koordinálásával dolgozzák fel. Ezt követően, a munka későbbi fázisában kerül sor az állapotjavító intézkedések részletes megvitatására. A szervezők arra is választ várnak, hogy van-e olyan kiegészítés, módosító javaslat, vagy naprakész információ, amely fontos lehet a tervezők számára.
További információ ezen az oldalon.