A Követ Egyesület által szervezett CSR Piac rendezvény, ahol a pályázatok nyilvános zsűrizése is zajlott, több cégnek is lehetőséget adott CSR programja bemutatására. (Beszámolónkat itt olvashatja.)
Magyarországról nagyvállalati kategóriában az E.ON jutott tovább a ”Soha többé adósság” programmal. A kelet-magyarországi villamosenergia- és gázszolgáltató új megközelítést dolgozott ki az adósok felemelésére.
Sosem késő
A zömében 3-18 hónap alatt 30 000 és 200 000 forint közötti tartozást felhalmozó családokat segítenek abban, hogy kihúzzák magukat a szegénysorból. Mivel sokuknak nincsenek képességeik anyagi ügyeik rendezéséhez, kurzuson vesznek részt, ahol megtanítják nekik a pénzzel való gazdálkodást. A kiválasztás feltételei között szerepel, hogy legalább egy szülőnek legyen állása és valamennyi önrészt vállaljanak az adósság visszafizetésében. A törlesztés ütemezését a család lehetőségeihez szabják, költéseiket pedig a vállalat ellenőrzi.
Az E.ON többmilliárdos nagyságrendű kinnlevőségeit produkáló fogyasztók közül „eddig 72 család vett sikeresen részt a programban, ami azért is fontos, mert ”140 gyerek láthatta azt, hogy szüleik képesek helytállni”, mondta a Piac & Profitnak Brüsszelben Kiss Attila, az E.On munkatársa, aki Jamniczky Zsolttal együtt vette át az oklevelet.
A büszke nyertesek: az E.ON képviselői Brüsszelben
Nem lehet elég korán kezdeniA kkv kategóriában Dr. Czinki László magánvállalkozó győzött, aki a Nagykanizsai Attila Utcai Óvodáért Alapítvánnyal közösen valósította meg az óvodaudvar ökotudatos átépítését és dolgozta ki az intézmény környezeti nevelési programját.
Czinki 2001-ben egy véletlen folytán került kapcsolatba az óvodával, melynek vezetői egy régi körtefa kivágásán gondolkodtak, ám ehelyett végül a 3000 négyzetméteres udvar zölddé tételét határozták el. (A fa máig áll.) A betonmedence elbontását követően a 150 gyereknek a Zalai-dombság domborzatára emlékeztető homokbuckákat, bokorsövényekből pedig labirintust alakítottak ki. Létrehoztak továbbá ágyásokat is eper, málna és fűszerek termesztésére. Az ösvényeket hánccsal, földdel, betonnal és kaviccsal fedték le.
Felállítottak egy növényaszaló eszközt is, amelyben a fekete fólia magába szívja a meleget, a felmelegedett levegő felszáll és kiszárítja a gyümölcsöt. ”Senki sem rosszalkodik, a gyerekek nem húzzák ki a növényeket. Épp ellenkezőleg, nagyon érdekli őket a természet”, válaszolta kérdésünkre Erdős Klára óvónő.
Dr. Czinki László a díjátadón (balról a harmadik)
Dr. Czinki László okleveles agrármérnök és Erdős Klára együtt vették át a díjat a díszvacsorával egybekötött brüsszeli ünnepségen, melyre egy gyémántvágó és -csiszoló üzemből átalakított épületben került sor. A KÖVET Egyesült részéről Győri Zsuzsanna CSR-szakértő és Bodroghelyi Csaba ügyvezető igazgató vett részt a rendezvényen.