A Deloitte Magyarországgal és az MVM Zrt-vel együttműködve, Közép-Kelet Európában egyedüliként hazánkban rendezett workshopot a Global Reporting Initiative (GRI) szervezet, hogy megismertesse a résztvevőket a GRI 2013 májusától alkalmazandó jelentési irányelveivel és véleményeket, visszacsatolásokat gyűjtsön a tervezetekhez.(Visszajelezni itt van lehetőség.)
A GRI irányelvei jelenleg a legáltalánosabban elfogadott fenntarthatósági jelentéskészítési útmutatók a világon, becslések szerint 2010-ben több ezer vállalat, köztük a legnagyobb globális cégek készítették nem pénzügyi jelentésüket a GRI irányelvei szerint. A nagyvállalatok mellett egyre több közepes és kisebb méretű vállalat is megjelenik saját jelentésével, melyek szintén felismerték a dokumentumok szerepét a társaság jó hírnevének kialakításában. Az irányelveket a GRI egyszerűsítette és újrastrukturálta, az új irányelvek kifejezetten a vállalati működés lényeges hatásaira összpontosítanak majd, ez a legnagyobb különbség a korábbi útmutatókhoz képest mondta el Jancsár Gergely, a Deloitte Zrt. Környezetvédelmi tanácsadás üzletágának menedzsere.
Eszter Vitorino Füleky, a GRI képviselője kiemelte, az új irányelvekkel a GRI célja, hogy a jövőben még fókuszáltabb jelentések készüljenek a vállalatoknál, a kibocsátók számával párhuzamosan pedig a felhasználók köre is lényegesen bővüljön. A G4 nyilvános tervezetet szeptember 25-ig még minden érintettnek lehetősége van véleményezni az interneten.
A workshop szervezésében közreműködő MVM Csoport vezetése kiemelten fontosnak tartja, hogy az üzleti tevékenységét figyelemmel kísérő érdekelt feleket minél magasabb színvonalon tájékoztassa a társaságcsoport fenntarthatósági eredményeiről, a kitűzött célok eléréséről. A társaság meggyőződése, hogy a jelenleg fejlesztés alatt álló G4 irányelvek jelentősen segíteni fognak abban, hogy a jelentések még átláthatóbban tükrözzék a vállalatok működését.