A Magyar Természettudományi Múzeumban új otthonra leltek az először 2006 márciusában, a Víz Világnapja alkalmából, a Kossuth téren felállított virtuális akváriumban bemutatott, életnagyságú dunai halakat ábrázoló makettek. A 2006-ban öt nap alatt a Parlament előtt regisztrált 20.000 fős látogatói számot követően az esztergomi Duna Múzeumba költöző tárlatot további mintegy 25.000 érdeklődő látta. A Magyar Természettudományi Múzeumban berendezett kiállítás ingyenesen megtekinthető.
A kiállításhoz hasonlóan az ÉlőDuna projekt másik eseménye is az iskoláskorú gyerekeket célozza meg. A Víz Világnapjához kapcsolódóan a budapesti általános iskolák megmérettethetik magukat a környezettudatos vízhasználat témakörében. A verseny célja, hogy a gyerekeket egy játék keretében ismertessük meg a környezettudatos viselkedéssel és a szennyvízkibocsátás csökkentésének lehetőségeivel, valamint felhívjuk figyelmüket a Duna megóvásának fontosságára.
A versenyben az ÉlőDuna projekt honlapján regisztráló iskolák vízvédelemmel kapcsolatos oktatási segédanyagot, és a szennyvízkibocsátás csökkentésével, az egyén felelősségével, illetve a víz emberi életben betöltött szerepével kapcsolatban feltett kérdéseket tartalmazó freecardot kapnak, melyek megválaszolásával és visszaküldésével indulhatnak a versenyen. A több hetes sorozat nyertesei májusban egy közös dunai hajókiránduláson vehetnek részt az ÉlőDuna projekt olimpiai bajnok támogatójával, Kolonics Györggyel, kétszeres olimpiai- és tizennégyszeres világbajnok kenuversenyzővel. A nyeremény részeként a győztesek ellátogathatnak a hal-makett kiállításnak korábban helyet adó esztergomi Duna Múzeumba.
A rendezvény szakmai támogatói a Magyar Víziközmű Szövetség, aki az iskolákhoz eljuttatott szakmai anyagok összeállításában és lektorálásában nyújt segítséget, a kisiskolások dunai hajóútját biztosító MAHART PassNave Kft., továbbá a győztes diákokat vendégül látó esztergomi Duna Múzeum és Magyar Természettudományi Múzeum.