December 7-én a sanofi-aventis/Chinoin a hazai gyógyszergyártók közül elsőként ismertette az ENSZ Agenda 21 dokumentumához illeszkedő fenntarthatósági és felelősségvállalási stratégiáját, illetve tevékenységéről az érintetteinek teljes körű képet adó, kétévente megjelenő - külső tanácsadó közreműködésével készített és a KÖVET Egyesület a Fenntartható Gazdálkodásért szervezet által minősített - fenntarthatósági jelentését. A nemzetközi keretrendszer (Global Reporting Initiative, GRI) szerint készített, a 2008-as és 2009-es éveket értékelő beszámoló és stratégia Magyarország egyik legmélyebb, legmagasabbra értékelt jelentése, ennél összesen egy vállalat jelentése rendelkezik magasabb besorolással hazánkban.
Christophe Gourlet, a sanofi-aventis/Chinoin vezérigazgatója szerint a vállalat hazai és nemzetközi jelenléte felelősségre kötelez a közös jövőnkben kiemelt szerepet betöltő iparágban. A vezérigazgató így fogalmaz a jelentés bevezetőjében: „Hiszünk a tisztelet és szolidaritás közösséget megtartó és építő értékében. Teljesítményünk záloga felkészültségen és felelősségen alapuló értékrendünk, amelynek fókuszában az ember áll."
A gyógyszergyár stratégiájának és akciótervezésének egyik legfontosabb eleme, hogy azokat társadalmi párbeszédben alakítja ki. Felelősségvállalási gyakorlatát az emberi erőforrás megbecsülésével kezdi: a munkavállalók képzésére két év alatt közel 600 millió forintot fordított, míg a szociális kiadások összege meghaladta az 1,6 milliárd forintot. A csökkent munkaképességűek foglalkoztatására programot indított, 2008-ban elnyerte az év esélyteremtő munkahelyének címét.
A sanofi-aventis/Chinoin üzletviteli gyakorlatát gyártóként és befektetőként is igyekszik felelősen alakítani. 2009-ben környezeti intézkedésekre közel egymilliárd forintot fordított, a magyarországi klímavédelmi intézkedéseket pedig a nemzetközi csoport klímadíjjal jutalmazta.
A vállalat társadalmi, gazdasági és környezeti hatásainak nyomon követésén alapuló felelősségvállalási stratégiájának középpontjában nem csupán a betegségek kezelése, hanem az emberi egészség védelme áll - derül ki a fenntarthatósági jelentésből. „Elsődleges célunk, hogy a sanofi-aventis/Chinoin kitörjön a »gyógyszergyár« imázs falai közül, és »egészséggyárként« tudjon működni: a megelőzést, az egészségmegőrzést népszerűsítve és támogatva" - foglalta össze a vállalat küldetését Rózsa Iván kommunikációs igazgató.
A sanofi-aventis/Chinoin fenntarthatósági jelentésében közölt eredmények széleskörű megismertetése komoly előrelépést és szemléletváltást hozhat az egészségiparban, tudatosítva, hogy a betegségek leküzdése alapvetően a prevencióval kezdődik. Ennek érdekében 2010-ben számos olyan kezdeményezést indított útjára a gyógyszergyártó, amely felvilágosítja, az egészséges életmódra buzdítja a lakosságot, és ezeket a tevékenységeket 2011-ben a vállalat tovább kívánja bővíteni.
A rövid jelentés megtalálható a www.sanofi-aventis.hu címen, ugyanitt hamarosan elérhető lesz a teljes körű jelentés is.
- 2007 – A „Magyar Gazdaságért Díj”-ban részesült Frédéric Ollier vezérigazgató
- 2007– Gábor Dénes-díjban részesült dr. Arányi Péter, a Chinoin Zrt. alelnöke és K+F-igazgatója
- 2008 – Jedlik Ányos-díjban részesült dr. Gönczi Csaba kiemelkedő, gyakorlatorientált feltalálói tevékenységéért, környezetbarát ipari szintézisek kidolgozásában és megvalósításában játszott meghatározó szerepéért
- 2008 – A Chinoin Zrt. „Az Év Esélyteremtő Munkahelye”
- 2008 – Innovációs Díj a sanofi-aventis/Chinoinnak a prosztaglandin-szintézisért
- 2009 – „Az Év Üzleti Adományozója” Díj összetett és nagyvállalati kategóriájában, 2. helyezett
- 2009 – Az ITD Hungary által alapított „Kiemelkedő együttműködő partner a K+F területén” Díj
- 2009 – CSR Piac: az Egészségvonat program a legjobb hazai gyakorlatok között