A BCSD Hungary (Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért) május 23-án alakult hét cégek összefogásának eredményeképpen. (Concordia Szervezet- és Vezetésfejlesztési Kft., Denso Manufacturing Hungary Kft., ING Bank Rt., Lapker Rt., OTP Alapkezelő Rt., Shell Hungary Rt. és Vegyépszer Rt.). A szervezet az Üzleti Világtanács a Fenntartható Fejlődésért (WBCSD) regionális hálózatának teljes jogú magyarországi tagjaként működik a jövőben. Az Üzleti Tanács elnöke Varga István lett, a Shell Hungary elnök-vezérigazgatója, alelnöke Bosznay Péter, a Lapker Rt. elnök-vezérigazgatója, igazgatója pedig Kriza Máté, az EuroCabinet Kft. ügyvezetője.
A keddi konferencián, mely a "Globális Üzleti Trendek a Fenntartható Fejlődés Tükrében" címet viselte felszólalt Bertrand Collomb is, a WBCSD elnöke, aki mellesleg a Lafarge francia építőipari vállalat elnöke is. A szakember elmondta, hogy mit jelent egy vállalat számára a fenntartható fejlődés, illetve az üzleti vezetőknek ezen területen mely aktuális, globális kihívásokat és lehetőségeket kell ismerniük. Ismertette azokat a főbb globális témákat (például klímaváltozás, szegénység leküzdése, a természeti sokszínűség csökkenése, stb.), melyekre a vállalatoknak piackonform és üzletileg is eredményes válaszokat kell adniuk. Kitért arra is, hogy a vállalatok társadalmi felelőssége ugyan egyre ismertebb fogalom és gyakorlat, de meg kell húzni a vonalat, hogy meddig is terjed ez a felelősség.
A konferencián előadást tartott még Dr. Persányi Miklós, környezetvédelmi és vízügyi miniszter is, aki üdvözölte a BCSD Hungary megalakulását, és kiemelte, hogy a cégeknek is jelentős szerepük van a fenntartható fejlődés hazai előmozdításban. Mint mondta, a kormány számít a BCSD Hungary és más üzleti szervezetek részvételére a fenntartható fejlődés stratégiájának kidolgozásában, illetve aktív párbeszédet és együttműködést tart kívánatosnak a jövőben a civil szervezetekkel és az üzleti szférával e témában.
Egyed Géza, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium EU fejlesztési alapokért felelős helyettes államtitkára pedig a fenntartható fejlődés magyar fejlesztéspolitikába történő integrálását ismertette. Előadásában kiemelte az NFT II. (Nemzeti Fejlesztési Terv, 2007-2013) ide vonatkozó területeit: környezet-, természetvédelmi és megújuló energia beruházások; környezetbarát technológiák fejlesztése; környezettudatosság az oktatási anyagokban; agrár-környezetvédelem.
Ez a konferencia volt a május 23-án alakult BCSD Hungary első rendezvénye, amelyet a tervek szerint számos hasonló követ. A Konferencia szervezésében részt vett a Magyarországi Brit Kereskedelmi Kamara, illetve a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara is.Ezen rendezvények célja a fenntartható fejlődés és a vállalati felelősségvállalás gyakorlati alkalmazásának bemutatása, illetve elősegítése a hazai vállalatok körében. Az Üzleti Tanács egyben fórumot kíván biztosítani az ezen elvek mellett elkötelezett hazai cégvezetőknek és szakembereknek, illetve aktív párbeszédet és közös cselekvést alakít ki más üzleti és szakmai szervezetekkel, a kormánnyal, az együttműködésre nyitott civil szervezetekkel, valamint tudományos és oktatási intézményekkel.