A legnagyobb hazai dohányipari vállalat, a BAT Hungary 2001-ben az iparágban elsőként indított dialógust, annak érdekében, hogy jobban megismerje a tevékenysége által érintett közösségek, emberek véleményét a tevékenységéhez kapcsolódó legfontosabb kérdésekről. A korszakváltás egyik nagy kihívása, hogy a vállalatok piaci és pénzügyi teljesítményük mellett adjanak számot társadalmi és etikai teljesítményükről is. Ennek a folyamatnak szerves része, hogy a cégek építsék be napi üzleti gyakorlatukba azokat a racionális elvárásokat, amelyeket társadalmi környezetük tevékenységükkel kapcsolatban megfogalmaz. Az átláthatóság és a kiszámíthatóság, a vállalat etikai és társadalmi teljesítményének számon kérhetősége a BAT Hungary számára is a felelős és sikeres működés alapja. A nagy érdeklődéssel és sokszor heves vitákkal kísért dialógusokra Magyarországon a BAT Hungary szervezésében eddig két alkalommal került sor, 2001-ben és 2003-ban. A napokban induló új társadalmi párbeszéddel a CSR (Corporate Social Resposibility) tevékenység harmadik ciklusa kezdődik el.
Balatonyi Kata, a BAT magyarországi CSR folyamatát koordináló vezető így nyilatkozott: "Egy sokak által ellentmondásosnak tartott iparágban, a dohányiparban különösen fontos, hogy a piacvezető cég nyilvánosan vállaljon kötelezettséget a felelős és etikus működés elveit és gyakorlatát illetően, adjon választ azokra a kérdésekre, amelyek tevékenységével kapcsolatban a közvéleményt foglalkoztatják."
A dialógus témái 2007-ben sem véletlenül kerültek kiválasztásra. Az előzetes felmérések szerint, a figyelem középpontjában a következő kérdések állnak: a feketekereskedelem visszaszorítása, a dohányzással kapcsolatos kockázatok felelős kommunikálása, a nyilvános helyeken való dohányzás kérdése, a BAT Hungary társadalmi szerepvállalása. A munkavállalók ezen felül egy olyan szekció munkájában is részt vesznek, ahol azt vizsgálják, hogy mit tesz a British American Tobacco Hungary mint felelős munkáltató.
A dialógus május 14-18 között zajlik le Pécsett és Budapesten. A társadalmi párbeszéd eredményeit kora ősszel a BAT Hungary önálló társadalmi jelentésben összegzi, s ezzel egyidejűleg megkezdi a dialógus eredményeként megfogalmazott új vállalásainak valóra váltását.