Együttműködési megállapodást írt alá a Budapesti Mozgássérültek Egyesülete és a Demján Sándor Alapítvány. Ennek értelmében, az alapítvány támogatásában részesíti az egyesület sokirányú és hatékony működését oly módon, hogy öt éven keresztül évi 4 millió forint támogatást nyújt a segítő szolgáltatások és a működés feltételeinek biztosításához.
A Demján Sándor Alapítvány 1994. évi megalapítása óta sok területen járult hozzá a magyar társadalmi-gazdasági fejlődés segítéséhez. Mindenekelőtt az oktatás, a kultúra, a magyar szellemiség értékeinek megőrzése és fejlesztése szerepelt a kiemelt célkitűzések sorában. Természetesen a társadalmi változásokkal együtt haladva az alapítvány is igyekezett alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez. A megszorító intézkedések komoly társadalmi csoportok számára jelentettek áthidalhatatlan nehézségeket, s sok civil szervezetet hoztak nehéz helyzetbe, s emiatt az alapítvány tevékenységében fokozottabban kellett a szociális támogatás aspektusát is előtérbe helyezni. Az alapítvány az elmúlt évben indította útjára a felsőoktatási ösztöndíjprogramot (Új Comenius Program), melynek keretében évente kétezer nappali tagozatás mérnök-, orvos-, közgazdász- és gazdaságtudományi szakos hallgató pályázhat - a rászorultság és a tanulmányi eredmények alapján - a havi húszezer forintos ösztöndíjra. Az elbírálás a nyolc egyetem és főiskola szuverén döntési jogkörében marad: a hallgatói önkormányzatok hozzák meg a végső szót. A fogyatékos embertársaink életminőségének javítását, helyzetük jobbá tételét célzó támogatással pedig az alapítvány azt szeretné elérni, hogy bizonyos pontokon ténylegesen javuljon helyzetük, másrészt pedig utat, követendő példát szeretne mutatni másoknak, akikben megvan a hajlandóság a segítésre.
Az egyesület több tízezer fogyatékos részére nyújt semmi mással sem pótolható segítséget. A tényleges házi ápolástól a rehabilitációs szolgáltatásig, az országos érdekvédelemtől, a munkaképességet biztosító szakképzésekig terjednek azok a szolgáltatások, amelyekkel az egyesület a maga lehetőségeivel kíván segíteni tagjainak, s valamennyi rászorulónak. A korlátozások elérték az egyesületet is, aminek következtében alapvető fontosságú segítő szolgáltatások elmaradásával is számolni lehetett és kellett. Az együttműködési megállapodás lehetővé teszi, hogy az egyesület folytathassa, némileg bővíthesse mindazon szolgáltatásoknak a körét, amelyeket már eddig is biztosított a rászoruló fogyatékos embertársainknak.