Hova bújjunk a kollégák elől? Az év baromságai a Szilícium-völgyben

Úgy tűnik, a Szilicumvölgy 2017-ben kifogyott az ötletekből. Nem volt igazi, nagy újítás – annál több utánzat, vagy éppen olyan „találmány”, amelynek nem volt semmi értelme. Eltekintve attól, hogy gazdagok sok pénzt adhattak ki olyasmikre, amelyeket korábbi újítások a legtöbb ember számára elérhetővé tettek.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

 

Feltalálták a repülő autót gy például újra feltalálták a helikoptert. Pontosabban: az Uber bejelentette, hogy 2020-tól repülő taxik szolgálják majd az ügyfeleket San Franciscóban. Repülő autót már sokan terveztek, ám használhatót senkinek nem sikerült gyártani és napjainkra a szakmában egyetértenek abban, hogy repülő autó nem lesz.

Persze az Ubernek sem. Az ő repülő taxijuk lehet helikopter, drón, vagy a kettő keveréke – mindenesetre olyan jármű, amelyet pilóta vezet és olyan drága, hogy csak a gazdagok tudják majd megfizetni. A nagyhangú ígéret hátterében persze az is ott van, hogy New Yorkban már egy ideje üzemel az Uber „repülő autója” – a gyakorlatban a jól ismert helikopterekről van szó.

A földkarcoló, ami széltében terjed A jeles Google nevéhez fűződik a „földkarcoló” feltalálása. A sajátos építmény a felhőkarcoló ellenpárja – olyan nagy épület, amely nem felfelé, hanem széltében terjed. Ilyen lesz a Google új, londoni központja, ahol a több, mint 300 m hosszú és csak 11 emeletes óriás épületben 7.000 ember dolgozik majd. Különösen büszkék arra, hogy a liftek nem csak felfelé, hanem oldalirányba is szállítják majd az embereket, hogy ne kelljen naphosszat kutyagolni a hosszú folyosókon.

A gond csak az, hogy napjaink nagyvárosai, ahol kevés a telek, éppen magas épületeket igényelnek, hiszen azok használják ki legjobban a teret, a sok férőhely alacsonyabbá teszi az irodák, lakások bérleti díját és a felhőkarcolók központi

Egy év alatt óriásit nőtt a gazdagok vagyona
Mindig is tudtuk, hogy a dúsgazdagoknak áll a világ, és a vagyoni egyenlőtlenségek óriásiak. De ennyire? 112 éve nem voltak ilyen gazdagok a gazdagok, mint most. Jól fialt a dollármilliárdosok pénze 2016-ban, derült ki egy új elemzésből.
elhelyezése a tömegközlekedés felé irányítja az embereket. Következésképp a Google-ház maga értelmetlen – nem kevésbé a benne vízszintesen mozgó liftek...

Egy amerikai vállalkozó Lyft Shuttle néven indította cégét. Annak buszai meghatározott útvonalon közlekednek és kijelölt megállóknál lehet rájuk felszállni, vagy azokról leszállni. Ezt az „eredeti” rendszert korábban városi busznak hívták, adóbevételekből finanszírozták, ezért olcsó, a szegények számára is elérhető volt – a bevételek pedig nem magánzsebbe vándoroltak, hanem visszakerültek a közösséghez. A „feltalált” Lyft Shuttle-nál mindez másként működik – kivéve magát a szolgáltatást.

Újra itt a társbérlet A WeWork nevű milliárdos ingatlan-vállalkozás az elmúlt évtől WeLive elnevezésű cége révén közösségi lakásokat is ad bérbe. Ezeket a lakásokat többen, együtt bérlik, az egyes szobákba külön bérlők költöznek, a többi helyiséget, a konyhát, a fürdőszobákat közösen használják. “Co-living”, azaz együtt élés címen hirdetik ezt az „újítást”, amely valóban csak rengeteg fantáziával nevezhető újnak. Mindig is létezett, eddig albérletnek, társbérletnek, diákszállásnak hívták.

Pocsék tea 400 dollárért A Teforia a tehetős, igényes tea-rajongót célozta meg. Azt ígérte neki, hogy ha 400 dollárért megveszi ezt a zseniális kütyüt, olyan teát élvezhet, mint még soha. A teafőző csatlakozott az internethez, onnan szabályozták és csak a világhálón – persze a főzőt gyártó cégtől rendelt – teával működött. Mindaddig, amíg egy tea-szerető brit szakember nyilvánosságra nem hozta tapasztalatait, miszerint hétdolláros teafőzőjével sokkal jobb teát tud főzni, kint amilyen a Teforiából kijön – arról nem is beszélve, hogy a drága masina internetes alkalmazásainak semmi értelme vagy haszna. A gyártás leállt, maradt maroknyi ember, akinek pocsék tea készítésére alkalmas, 400 dolláros készülék áll a konyhájában. Ha mérgében ki nem dobta.

És végül....a dolgozók álma Mindenki tudja, milyen nehéz dolgozni egy zajos irodában, ahol mindenki zavar mindenkit. Ennek orvoslására született a Pause Pod, a “szünet-héj”: gyakorlatilag sátor, amelyet a szellemileg, testileg elfáradt dolgozó társai mögött felállít az irodában és behúzódik oda, hogy viszonylagos nyugalomban kikapcsolódjék... Nem kell mondanunk, hogy e bizarr „találmány” se sokra vitte – bár bizonyosan halálra nevették magukat a kollégák azon a néhány boldogtalanon, akik vettek egyet s belülről hallgatták a megjegyzéseket arról, vajon mit csinálhat éppen odabenn a héjba visszavonult társuk... (Wired- TechCrunch)

Véleményvezér

Sok nagy okos már világháborút lát

Sok nagy okos már világháborút lát 

Az orosz ballisztikus rakéta bevetése egy teszt volt.
Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat

Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat 

A büntetés mértéke nevetséges.
Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo