Shopify, Woocomerce, bérelt vagy egyedi webáruház? Melyiket válasszuk?

 

Ma már a kiskereskedelmek sem engedhetik meg maguknak azt a luxust, hogy nem jelennek meg szolgáltatásaikkal vagy termékeikkel az interneten. Legalább egy egyszerűbb webáruházra mindenkinek szüksége van, aki növelni szeretné bevételeit. A kérdés azonban, hogy milyen webáruházat üzemeltessenek, minden vállalkozásnál felmerül mielőtt neki vágnának az online értékesítésnek. Ma már számtalan lehetőség közül válogathatunk, amelyek mindegyike másban mutatja meg előnyeit.

A legnépszerűbb hagyományosnak nevezett webáruház rendszerek a Shopify, a Woocomerce, a Magento, az OpenCart és a PrestaShop. Azonban léteznek bérelhető és egyedileg lefejleszthető, sokkal költségesebb megoldások is. A vállalkozásnak tehát előzetesen fel kell mérnie az igényeket termékei iránt és csak ezután dönteni a webáruházat illetően. Néhány termék esetén nem érdemes egyedi fejlesztésben gondolkodni, de egy óriás vállalat nem bízhatja temérdek termékét egy ingyenes webshop motorra sem.

Mit válasszunk ha online szeretnék értékesíteni?

Webáruházak tekintetében tehát több különböző típust is megkülönböztethetünk:

  • a hagyományos webáruház rendszereket,
  • a bérelhető webshopokat,
  • az egyedi fejlesztésű webáruházakat,
  • a webes plázákban való értékesítést,
  • és a különböző közösségi webshopokat.
Talán ez utóbbi kicsit kilóg a sorból, mégis ugyan olyan nagy jelentősége van, mint a listában szereplő társainak. Nézzük hát meg, hogy az egyes rendszerek milyen előnyöket és hátrányokat tartogatnak cégünk számára.

Az egyes változatok között nem csak árban, hanem funkcionalitásban is számos különbség van. Még a hagyományos webáruházakat rendszerint fix díjért vagy akár díjmentesen szerezhetjük be, jellemzőjük, hogy saját domain névvel és webtárhellyel kell rendelkeznünk, némi informatikai tudással a tarsolyunkban.

Béreljünk vagy fejlesztessünk egyedi webáruházat?

A bérelhető webáruházak ezzel szemben saját szerveren futnak és legalább egy aldomaines címet kapunk a szolgáltatótól ajándékba hozzá, azonban ezek havi díjas konstrukcióban kaphatóak és kevésbé személyre szabhatóak.

A legdrágább megoldás egyértelműen a teljesen személyre szabott, egyedi webáruház motor, amelyet csak nagyobb cégek engedhetnek meg maguknak. Azonban a borsos árért cserébe teljesen egyedi fejlesztést kapunk és olyan kiegészítőket, plusz funkciókat, amelyekre sem a bérelt, sem pedig a hagyományos webáruház motoroknál nem lenne lehetőségünk.

Manapság több online pláza is létezik, amelyek tulajdonképpen több kereskedő kínálatát gyűjtik össze. Ezek hasonlóan üzemelnek mint a bérelt webáruházak, ám itt fix díj helyett minimális jutalékot kell fizetni minden eladott termék után a „pláza” üzemeltetőjének. A gyakorlatban sokan második értékesítési csatornaként jelennek meg ilyen felületeken saját webshopjuk mellett, mivel ezek a saját felületüktől független, de nagy látogatószámmal rendelkeznek. Érdemes még itt megemlíteni a csoportos vásárlásokat is, amelyek egy-egy termékünket rendkívül kedvezményes áron, de nagy tömeg számára teszik elérhetővé. Bár ezek inkább promóciós eszköznek számítanak már manapság, mint sem elsődleges értékesítési platformnak.

Érdemes még megemlíteni a közösségi médiában megjelenő webáruházakat is, amelyek legtöbbször ingyenesek, ám rendkívül korlátoltak és nehezen adminisztrálhatóak. Emellett a különböző licitálós és apróhirdető portálok is remek felületet biztosíthatnak webes értékesítéseinkhez, ám hosszú távon egyik sem tartható fenn naprakészen, nagy raktárkészlet és termékpaletta mellett.

Minden cég saját igényeihez mérten nyisson webáruházat!

Ár-érték arány tekintetében tehát akkor járunk a legjobban, ha olyan webshop motort választunk mint a Shopify, a Wocommerce, a PrestaShop, az OpenCart vagy a Magento. Ezek kellően nagy szabadságot adnak ahhoz, hogy céges arculatunkhoz igazodva képviseljék vállalkozásunkat a weben. Szinte mindegyikhez vásárolhatunk plusz funkciókat is, így ha egy biztonságos, olcsó és saját oldalra vágyunk, ezek mellett döntsünk. Nagyobb cégeknek az egyedi fejlesztést, kisebb vállalkozásoknak pedig a bérlést vagy a közösségi értékesítést javasoljuk.

Véleményvezér

Túl szemérmetlenül loptunk, lecsapott az OLAF

Túl szemérmetlenül loptunk, lecsapott az OLAF 

Felelőse vélhetően nem a milliárdos csalásnak.
Ukrajna felszólította Orbán Viktort, hogy fejezze be a békemisszónak nevezett trollkodását

Ukrajna felszólította Orbán Viktort, hogy fejezze be a békemisszónak nevezett trollkodását 

A magyar külpolitikát Moszkvában írják az ukránok szerint.
A Visegrádi Négyek közül Magyarország fogadta be a legkevesebb ukrán menekültet

A Visegrádi Négyek közül Magyarország fogadta be a legkevesebb ukrán menekültet 

A magyar humanitárius segítség az ukránoknak minimális.
Mikor van karácsony Orbán Viktor szerint?

Mikor van karácsony Orbán Viktor szerint? 

Az ortodox karácsony januárban van, a nyugati keresztény pedig decemberben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo