Mit lehet tudni a kültéri rétegelt lemezről?

 

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nagyon kedvelt alapanyaga az olyan szakmáknak, ahol rengeteget dolgoznak faipari termékekkel. Hogy miért? Mert rengeteg felhasználási módja ismert, és nem szükségszerű, hogy szakember munkálja meg, mert már a hétköznapi emberek is csodákat tudnak véghezvinni a rétegelt lemezzel, feltéve, ha van hozzá ügyességük. A kültérre is felhasználható változata mennyiben különbözik az eredeti rétegelt lemeztől? Rögtön kiderül!

Mi is az a rétegelt lemez?

A rétegelt lemez elnevezés nem mást takar, mint a ragasztással összeillesztett műszaki furnérok páratlan számú sorozatát. Vagyis a rétegelt lemez mindig szimmetrikus felépítésű, ami emlékeztethet minket a természetes fa felépítésére.

Hossz- és keresztirányú tulajdonságai szinte megegyeznek, amit a megmunkálás során ki is használhatunk: alaktartó, szinte bármilyen megmunkálást jól visel. Tehát nyugodtan szegelhető, csavarozható, ragasztható, maratható, a rétegelt lemez jelentős sérülést nem szenved. Egyedül a forgácsolással kell óvatosabban bánni, hiszen a lemezt összetartó műgyanta anyaga csorbíthatja a szerszámok élét!

Az OSB Futárnál kapható rétegelt lemez vízmegkötő hatása nagyon hasonló a tömörfáéhoz. Mégis van egy olyan típusa, melyet bátran használhatnak kültérre is.

Mit kell tudni a kültéri rétegelt lemezről?

A kültéren is használható rétegelt lemez jobban ellenáll az időjárás szeszélyeinek, mint a szimpla rétegelt lemez. Nem szükségszerű, hogy kezelést kapjon a felhasználás előtt, de érdemes pár szabályt betartani ahhoz, hogy éveken keresztül, épségben lehessen használni.

A kültéri rétegelt lemezek titka a rétegek közötti ragasztóanyagban rejlik, ugyanis ez lesz az az anyag, ami erősen befolyásolja a lemezek vízállóságát. A rétegelt lemez vízállóságát a gyártó által kiadott tanúsítvány bizonyítja, és garantálja azt, hogy a gyártás során betartották a szükséges előírásokat, hogy kültérre is felhasználható rétegelt lemezt állítsanak elő. Ennek értelmében a kültérre szánt lemezek felületét és éleit olyan anyaggal kezelték, amely óvja a terméket az időjárástól: nedvességtől, napsugárzástól, magas vagy alacsony hőmérséklettől.

A kültéri rétegelt lemezek szigorú technikai megkötéssel forgalmazhatók, amit az MSZ EN 636:2004 szabvány határoz meg, sorol osztályokba. Ezen szabályozás kizárólag a készítési előírást rögzíti, arra már nem tér ki, hogy mely kategóriák, milyen célra használhatók fel.

  • 636-1 Száraz környezetben használható,
  • 636-2 Nedves környezetben használható,
  • 636-3 Külső környezetben használható fel a rétegelt lemez.
A bizonytalanság elkerülése végett a kültéri rétegelt lemezzel kapcsolatos kérdésekre szakértői tanácsot kaphatnak az OSB Futár kollégáitól, legyen szó a felhasználásról vagy a lemez kezeléséről. Ezt követően érdemes szétnézni a termékkínálatban, majd eldönteni, mely termék vagy termékek megvásárlásával juthatunk közelebb célunk eléréséhez.

Véleményvezér

Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo