Mikor az ember szembesül a nagy kérdéssel, hogy milyen redőnyt is válasszon sötétítésre, ami hő- és hangszigetel is, akkor alaposan utána kell járni a lehetőségeknek. Lássuk, hogy mire jó az alumínium redőny.
Általában az alumínium redőnyökről
Az alumínium redőnyök leggyakoribb ismérve, hogy lényeges árkülönbség mutatkozik meg a műanyag társaikhoz képest. Ehhez persze azt is kell tudni, hogy ugyanennyivel tartósabbak is, hiszen akár évtizedekig is hatékony társ lehet a mindennapokban. Sőt, a működése is sokkal halkabb, mint műanyag társaié. Ez főleg annak köszönhető, hogy minden része alumíniumból készül, aminek hála strapabíró és mindenképp hosszú élettartamú. Az időjárási változásokat is nagyon jól viseli, hiszen ellenáll minden szélsőségnek.
Sötétítés tekintetében első osztályú választás, sőt zajszűrőként is oda-vissza működik. Az alumínium redőnyök a redony-napellenzok.hu oldalon akár vakolható kivitelben is rendelhetőek. Ez azt jelenti, hogy a redőnynek a tokja a ház szigetelésével együtt kerül eltakarásra. Ilyenkor csak az alsó szerelőfedél marad szabadon, ami pedig, mint a nevéből is látható, külön funkcióval bír.
Műszaki adatai
A redőny lamelláinak dupla üreges belseje poliuretán habbal kerülnek kitöltésre, így kifejezetten jelentősebb a hő- és zajszigetelő képessége, mint a műanyag redőnyöknek. A csendes működés fő oka, hogy a lefutósínek gumi- vagy éppen kefebetéttel kerültek ellátásra. Ez nagyban hozzájárul a zajcsökkenéshez.
A záróléc minden végén egy beépített, rejtett ütköző került elhelyezésre. A redőnylécek egy golyóscsapágyakon futó, az esetek jelentős részében 40 mm-es keresztmetszetű, horganyzott acél tengelyhez csatlakoznak. A maximális biztonság kialakítása és megőrzése érdekében egy külön, ehhez választható feltolásgátló szerkezetet lehet a redőnytokba tenni, ami arra hivatott, hogy megakadályozza a redőny feltolását leengedett állapotban. Kézi működtetésű redőnyök esetében 15 centit enged feltolni a redőny, míg ez a lehetőség motorizált redőnyök esetében egyáltalán nem mozgatható. Ettől jelentősen biztonságosabbá válnak a mindennapok.
A redőny felhúzása és leeresztése egy 14 méteres heveder segítségével, illetve 5 milliméteres zsinórral, esetleg redőnymotorral történik.
Az alumínium redőny különlegessége, hogy akár már felszerelés után, a későbbiekben is motorizálható, így pedig igazán praktikus, hiszen akár később is tehetünk a maximális védelem érdekében.