Microsoft : Korlátlan lehetőségek

Minden sikeres vállalat felelőssége, hogy erőforrásait, befolyását felhasználva pozitív hatást gyakoroljon környezetére. Mindenkinek joga van hozzá, hogy esélyt kapjon képességeinek maradéktalan kibontakoztatására - fogalmazta meg a cég hitvallását Bill Gates, a Microsoft elnöke, amikor bejelentette a multinacionális nagyvállalat CSR-tevékenysége zászlóshajójának, a Korlátlan Lehetőségek Programnak (Unlimited Potential Program) a bővítését.

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Cél: további egymilliárd digitális írástudó  

A Microsoft világszerte és Magyarországon is kiemelt hangsúlyt fektet a digitális írástudás fejlesztésére, hiszen az IKT-képességek nélkülözhetetlen feltételei a foglalkoztathatóságnak és a fenntartható gazdasági fejlődésnek. - Hiszünk abban, hogy az oktatás és innováció a gazdasági növekedés és a versenyképesség mozgatórugója - mondja Drajkó László, a Microsoft Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója, és hozzáteszi: - Azt szeretnénk, ha 2015-ig további egymilliárd ember társadalmi és gazdasági beilleszkedését tudnánk elősegíteni azáltal, hogy digitális írástudókká válnak.

A digitális esélyegyenlőség megteremtésének igénye hívta életre a Korlátlan Lehetőségek Programot, mely a cég fejlett technológiáira, valamint a kormányokkal, civil szervezetekkel, oktatási és tudományos szakemberekkel kiépített erős partnerkapcsolatra támaszkodva, innovatív szemlélettel, a szociális és gazdasági esélyteremtés új útjait tudja feltérképezni. A globális program célja, hogy releváns, hozzáférhető és megfizethető megoldásokat kínáljon a gazdasági és társadalmi lehetőségek fejlesztése szempontjából kulcsfontosságú három területen: oktatás, helyi innováció támogatása, munkahely- és esélyteremtés.

Számos kutatás igazolta, hogy egy virágzó helyi technológiai ágazat nagyban elősegítheti a gazdasági fejlődést. Számos közösségben azonban nem állnak rendelkezésre az új kisvállalkozások alapításához és felfuttatásához szükséges erőforrások és infrastrukturális feltételek. Gyakran a megfelelő eszközökön, oktatáson és infrastruktúrán múlik a siker, hiszen ezek birtokában a vállalkozó szellemű egyének és közösségek eredményei másokkal is megoszthatók. - A Microsoft a helyi önkormányzatok, független szoftverszállítók, egyetemek, kisvállalkozások és befektetők kreativitását összefogva ösztönzi az innovatív ötletek megszületéséhez szükséges környezet kialakítását. Ezenfelül támogatjuk az ötleteket kézzelfogható üzleti sikerré alakító közösségek munkáját - magyarázza a hazai leányvállalat első embere.

Innovációs Centrum Budapesten

A nemes célok megvalósításának fontos pillére az október 19-én megnyitott budapesti Microsoft Innovációs Centrum (MIC), amely egyik tagja a hatvannál több országban, összesen száznál több intézményből álló központhálózatnak. A hazai szoftverfejlesztés elősegítését célzó központ a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel és a Magyar Feltalálók Egyesületével együttműködésben jött létre, hogy a jövőben otthona legyen számos technológiai és üzleti képzésnek, konzultációs lehetőséget biztosítson a szoftverfejlesztőknek, és segítséget nyújtson a műszaki felsőoktatásban részt vevő diákoknak. Az Innovációs Centrum emellett nyitva áll a hazai kisvállalati szektor és a közigazgatási szervezetek előtt is. - Magyarországon a mikro-, kis- és középvállalkozások számos technológiai kihívással néznek szembe.

Hiányzik a vállalkozó szellem, amelynek oka a múltban gyökerezik. Részletes tanácsadás szükséges bizonyos döntéshelyzetekben, és általában nincs meg a megfelelő erőforrás, hogy lépést tartsunk a technológia fejlődésével. Miután a kisebb cégek csupán két-három projektet bonyolítanak le évente, nem engedhetik meg maguknak, hogy világszínvonalú projektmenedzsment-tevékenységet végezzenek. A MIC egy, a jelenlegi partnerekkel fennálló, mintegy tízéves múlttal rendelkező szakmai kapcsolat új formába öntése és kiterjesztése - hangsúlyozza Drajkó László, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója.

Az Innovációs Centrum megnyitásának kapcsán Eszes Gábor, a GKM főtanácsadója a gazdaság fejlődésének és az ország nemzetközi versenyképességének a kölcsönhatásáról beszélt. A szakember úgy fogalmazott, hogy a gazdasági fejlődés motorja a nemzetközi versenyképesség, a versenyképesség kulcsa pedig a kutatás-fejlesztés és az innováció. A fejlett gazdaságok ugyanis mára kifinomult "tudásgyárakkal" rendelkeznek, és az ezekből folyamatosan kiáramló új elképzelések olyan új termékekben, szolgáltatásokban, technológiákban öltenek testet, amelyek közvetlen befolyással bírnak az adott ország versenyképességére.

Lévén, hogy a GKM elsődleges feladatai közé tartozik az innovációs és K+F tevékenységeknek az ösztönzése, és különösen a magyar kis- és középvállalatok részéről a megvalósított K+F+I részarányában mutatkozó lemaradásnak - ez a nemzetközinek alig a negyede - a lefaragása, a kormányzati szakember üdvözölte az informatikai ipar innovációját gyakorlatban is támogató Microsoft Innovációs Centrum létrehozását. Eszes Gábor hangsúlyozta, az eredményes működést - ezen belül a részt vevő magyar intézmények és kkv-k tevékenységét - a GKM messzemenőkig támogatja.  

21. századi képességek a foglalkoztathatóságért  

Tény, az innováció, az információtechnológia minél kiterjedtebb használata, és a technológiai hozzáférést megkönnyítő programok, valamint a helyi közösségeknek nyújtott támogatások a gazdaság számos ágazatában tudják előmozdítani a fejlődést. Emellett azonban a munkahely- és esélyteremtés, elsősorban a szakemberhiány enyhítésével és az üzleti működés, illetve növekedés támogatásával, szintén fontosak egy ország gazdasági versenyképessége szempontjából. Ehhez kapcsolódik szervesen az a megállapodás, amelyet a Microsoft Magyarország 2007 nyarán írt alá a Neumann János Számítógép-tudományi Társasággal és a Szenior Foglalkoztatási Szövetséggel, "21. századi képességek a foglalkoztathatóságért" munkacímmel. Az együttműködés értelmében a szoftvergyártó és a két szövetség Magyarországon közösen is fellép a digitális esélyegyenlőség megteremtése érdekében.

A szervezetek célja, hogy három év alatt háromszázötvenezer, öt év alatt pedig egymillió embert vezessenek be a digitális írástudás rejtelmeibe, ezzel is segítve többek között a hátrányos helyzetű fiatalok és a negyvenöt év feletti korosztály elhelyezkedését a munkaerőpiacon. - A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság a szakma civil társadalom iránti felelősségét felismerve évek óta kiemelt figyelmet fordít a Digitális Esélyegyenlőség (DE!) megteremtésének összetett feladatára, és úgy ítéljük meg, hogy a Microsoft Magyarország "digital literacy" programja alapján elsajátítható tudás megszerzése fontos lépés a digitális analfabétizmus felszámolásában - mondta Alföldi István, a társaság igazgatója. A szakember reményei szerint azonban a program ezen túlmutatva a jóval összetettebb ismereteket tartalmazó ECDL bizonyítvány megszerzéséhez is kedvet csinál, ismereti alapozást ad. Ezért is vállalták, hogy új dimenzióba helyezik a Microsoft Magyarországgal való eddig is harmonikus együttműködésüket, hiszen - ahogyan Alföldi István fogalmaz - a Neumann Társaság minden DE!-szellemiségű program kezdeményezőjével szívesen köt szövetséget.  

Programok a versenyképességért  

A Microsoft tehát a Korlátlan Lehetőségek Program égisze alatt számtalan ponton igyekszik elősegíteni, hogy az informatikai ágazat minél erőteljesebben hathasson a versenyképességre. - Az International Data Corporation (IDC) közelmúltban nyilvánosságra hozott, az informatikai ágazat munkahelyteremtésre, cégalapításra, valamint a helyi IT-költések és adóbevétel alakulására gyakorolt hatását vizsgáló, Economic Impact Study című kutatás adatai, valamint az egyes országok kormányzati, oktatási szakembereinek és az együttműködő civil szervezeteknek a visszajelzései együtt megerősítik a Microsoft meggyőződését, hogy a Korlátlan Lehetőségek Program jó irányban halad. Olyan tevékenységeket ösztönöz, amelyek az emberi erőforrást támogatják, elősegítik az innovációt, munkahelyeket hoznak létre, fejlesztik az oktatást és a képességeket - hangsúlyozta Drajkó László. Európa és különösen Kelet-Közép-Európa nemzetgazdaságai pedig épp az ilyen kezdeményezésekbe történő befektetéssel érhetik el, hogy megőrizzék versenyképességüket az egyre dinamikusabban fejlődő globális piacon és versenyben.      

A gazdaságélénkítő ökoszisztéma  

Az International Data Corporation (IDC) és a Microsoft által október 19-én közzétett, a világ nyolcvankét országában végzett globális kutatása szerint a magyarországi IT-költések összege idén eléri az 545,5 milliárd forintot (2,6 milliárd USD), amelyből a szoftverköltések 122,8 milliárd forintot (0,6 milliárd USD) tesznek majd ki. A következő négy évben ez a szám várhatóan évi 6,2 százalékkal növekszik, a szoftverköltések viszont ennél dinamikusabban, évi 8,6 százalékkal bővülnek. Az IDC megállapította, hogy a szoftverberuházások tényleges arányukon túlmutató mértékben ösztönzik a szakképesítést igénylő munkahelyek számának bővülését: elsősorban a disztribúciós és a szolgáltató szektorban, valamint az informatikát hasznosító szervezeteknél generálnak új tevékenységeket. A tanulmány szerint míg a dobozos szoftverekre fordított összeg csupán 23 százalékkal fog részesedni a 2007-es év teljes IT-költéséből, az IT-profilú munkahelyek 48 százaléka kötődik majd szoftverekhez.

Az IDC rámutatott arra is, hogy a Microsoft ökoszisztémájának szereplői - azaz a Microsoft platformon futó termékeket fejlesztő, értékesítő és forgalmazó IT-szakemberek és az ilyen tevékenységet folytató IT-cégek munkatársai - kiemelt szerepet játszanak az IT-ágazatnak tulajdonítható munkahelyteremtésben és a gazdasági fejlődésben. A Microsoft-ökoszisztéma kiemelkedő gazdaságélénkítő hatását bizonyítja, hogy a cég partnerei világszerte élen járnak az innovációban, és komoly növekedést produkálnak, azaz a Microsoft katalizátorként hat a gazdaság fejlődésére minden olyan országban, ahol jelen van. A céggel együttműködő vállalatok árbevétele messze meghaladja a Microsoft saját forgalmát.

A magyarországi eredmények is igazolták, hogy a Microsoft 2007-es árbevételének minden forintja 6,4 forint forgalmat generál a partnereinél. 2007-ben tehát Magyarországon a cég ökoszisztémájához tartozó szállítók 199 milliárd forint (945 millió USD) árbevételt termelnek majd, és az érintett partnerek által a helyi gazdaságban kutatás-fejlesztésre, marketingre, értékesítésre és támogatásra fordított összeg pedig meghaladja a 43 milliárd forintot (200 millió USD).

Véleményvezér

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba

Ömlik az uniós pénz Lengyelországba 

Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten

Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten 

Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt

Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt  

A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.
Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban

Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban 

Megjelent a World Justice Project 2024-es jogállamiság rangsora.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo