A Piac & Profit díjátadó ünnepségén az alapítók örömmel számoltak be arról, hogy az elmúlt években egyre nőtt a presztízse a díjnak, s mindez annak köszönhető, hogy egyre több vállalat válik elkötelezetté a tudatos létezés, a társadalmi elkötelezettség iránt és érez felelősséget az élhető, fenntartható világ fennmaradásáért. S büszkén vállalják a nyilvánosságot, a példamutatás misszióját a felelős vállalati magatartásukkal. Idén 33 jelölt vállalatból 23-an pályáztak, és 22 pályázatot talált értékelhetőnek a zsűri: 10 kisvállalat, 6 multinacionális vállalat, 2 nemzeti vállalat és 4 középvállalat versenyzett a kategóriájában. Közülük a zsűri különdíját idén az a vállalat kapta meg, amelyet a felelős vállalati magatartásban kiemelkedően a leggyorsabban fejlődőként értékeltek.
Idén is az alapítókon és azok képviselőin kívül az eddig üzleti etikai díjat nyert vállalatok vezetői zsűriztek, szám szerint 20-an. A zsűri már megtehette, hogy csak azoknak a vállalatoknak ítélje oda a díjat, amelyeknek a szervezetét, munkatársainak, vezetőinek gondolkodását mélyen áthatja a tudatosság és a felelősség, amelyek tisztában vannak azzal, mi múlik rajtuk, és elkötelezettek a fenntartható világ megvalósulásában.
A díjátadó gálát ebben az esztendőben három vállalat támogatta, amelyek nagyon fontosnak tartották és tartják az etikus üzleti gondolkodásmód és magatartásmód elterjedését a hazai gazdálkodók körében. Az Electrolux Lehel Kft.-t Takács János közép-kelet-európai vezérigazgató, a Pannon Távközlési Zrt.-t Drozdy Győző vezérigazgató-helyettes, és a Microsoft Magyarország Kft.-t Sagyibó Viktor oktatási üzletág igazgató képviselte.
A Nemzeti nagyvállalat kategóriájában az Üzleti Etikai Díjat hazánk legnagyobb környezetvédelmi közszolgáltató cége, a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. nyerte el. A cég fontos feladatának s egyben társadalmi felelősségvállalása részének tartja, hogy a felnövekvő generációkat megtanítsa a tiszta víz megbecsülésére, a környezetgazdálkodás megértésére, fontosságára és támogatására. Számukra az élő víz megóvása a legfontosabb környezetvédelmi feladatok közé tartozik.
Kisvállalat kategóriában a VirusBuster Kft. bizonyult a legméltóbbnak a díjra. A cég igen fejlett munkahelyi gondoskodási hátteret fejlesztett ki egy ösztönösen etikus, tisztességes, a munkatársaiért nagy felelősséget érző nő vezetésével.
Középvállalat kategóriában a Gödöllő Coop Zrt. nyert. A zsűri szerint a cég lelkiismereti szinten veszi figyelembe a környezetvédelmi szempontokat, az élelmiszer-kiskereskedelemben nem szokványos felelősséggel működik, lelkiismeretes és gondoskodó.
A Multinacionális vállalat kategóriában a TEVA Gyógyszergyár Zrt. lett a győztes, mert etikus magatartását példamutatóan kiterjeszti munkatársaira, az őket körülvevő környezetre, valamint a készítményeit használó családokra is. Erős felelősségtudattal felruházott cég.
A zsűri különdíját a Vodafone Magyarország Zrt. nyerte el, mivel a pályázók közül az elmúlt években a leggyorsabb fejlődést mutatta a felelős vállalati gondolkodásban.
● Kisvállalat kategóriában: VirusBuster Kft.
● Középvállalat kategóriában: Gödöllő Coop Zrt.
● Multinacionális vállalat kategóriában: TEVA Gyógyszergyár Zrt.
● A zsűri különdíjasa: Vodafone Magyarország Zrt.