Tizedszerre ünnepeltünk

Jubileumi Üzleti Etikai Díjátadó Gála volt az idei. Tizedik éve rendezi meg a Piac & Profit üzleti magazin az üzleti élet egyik rangos eseményét, az Üzleti Etikai Díj átadását. A díjat 2000-ben a Budapest Klub elnöke, László Ervin professzor és a Piac & Profit üzleti magazin főszerkesztője, Demcsák Mária által alapította. Idén az Üzleti Etikus jelző öt hazai bejegyzésű cég dicsőségtáblájára kerül. Ők is, mint elődeik, a díjjal rendelkező 32 vállalat, méltóak az „etikus üzleti szereplő" jelzőjének viselésére.

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Piac & Profit díjátadó ünnepségén az alapítók örömmel számoltak be arról, hogy az elmúlt években egyre nőtt a presztízse a díjnak, s mindez annak köszönhető, hogy egyre több vállalat válik elkötelezetté a tudatos létezés, a társadalmi elkötelezettség iránt és érez felelősséget az élhető, fenntartható világ fennmaradásáért. S büszkén vállalják a nyilvánosságot, a példamutatás misszióját a felelős vállalati magatartásukkal. Idén 33 jelölt vállalatból 23-an pályáztak, és 22 pályázatot talált értékelhetőnek a zsűri: 10 kisvállalat, 6 multinacionális vállalat, 2 nemzeti vállalat és 4 középvállalat versenyzett a kategóriájában. Közülük a zsűri különdíját idén az a vállalat kapta meg, amelyet a felelős vállalati magatartásban kiemelkedően a leggyorsabban fejlődőként értékeltek.

Idén is az alapítókon és azok képviselőin kívül az eddig üzleti etikai díjat nyert vállalatok vezetői zsűriztek, szám szerint 20-an. A zsűri már megtehette, hogy csak azoknak a vállalatoknak ítélje oda a díjat, amelyeknek a szervezetét, munkatársainak, vezetőinek gondolkodását mélyen áthatja a tudatosság és a felelősség, amelyek tisztában vannak azzal, mi múlik rajtuk, és elkötelezettek a fenntartható világ megvalósulásában.

A díjátadó gálát ebben az esztendőben három vállalat támogatta, amelyek nagyon fontosnak tartották és tartják az etikus üzleti gondolkodásmód és magatartásmód elterjedését a hazai gazdálkodók körében. Az Electrolux Lehel Kft.-t Takács János közép-kelet-európai vezérigazgató, a Pannon Távközlési Zrt.-t Drozdy Győző vezérigazgató-helyettes, és a Microsoft Magyarország Kft.-t Sagyibó Viktor oktatási üzletág igazgató képviselte.

A Nemzeti nagyvállalat kategóriájában az Üzleti Etikai Díjat hazánk legnagyobb környezetvédelmi közszolgáltató cége, a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. nyerte el. A cég fontos feladatának s egyben társadalmi felelősségvállalása részének tartja, hogy a felnövekvő generációkat megtanítsa a tiszta víz megbecsülésére, a környezetgazdálkodás megértésére, fontosságára és támogatására. Számukra az élő víz megóvása a legfontosabb környezetvédelmi feladatok közé tartozik.

Kisvállalat kategóriában a VirusBuster Kft. bizonyult a legméltóbbnak a díjra. A cég igen fejlett munkahelyi gondoskodási hátteret fejlesztett ki egy ösztönösen etikus, tisztességes, a munkatársaiért nagy felelősséget érző nő vezetésével.

Középvállalat kategóriában a Gödöllő Coop Zrt. nyert. A zsűri szerint a cég lelkiismereti szinten veszi figyelembe a környezetvédelmi szempontokat, az élelmiszer-kiskereskedelemben nem szokványos felelősséggel működik, lelkiismeretes és gondoskodó.

A Multinacionális vállalat kategóriában a TEVA Gyógyszergyár Zrt. lett a győztes, mert etikus magatartását példamutatóan kiterjeszti munkatársaira, az őket körülvevő környezetre, valamint a készítményeit használó családokra is. Erős felelősségtudattal felruházott cég.

A zsűri különdíját a Vodafone Magyarország Zrt. nyerte el, mivel a pályázók közül az elmúlt években a leggyorsabb fejlődést mutatta a felelős vállalati gondolkodásban.

Üzleti Etikai Díj, 2009
● Nemzeti nagyvállalat kategóriában: Fővárosi Csatornázási Művek Zrt.
● Kisvállalat kategóriában: VirusBuster Kft.
● Középvállalat kategóriában: Gödöllő Coop Zrt.
● Multinacionális vállalat kategóriában: TEVA Gyógyszergyár Zrt.
● A zsűri különdíjasa: Vodafone Magyarország Zrt.
A zsűri tagjai
Ábrahám László (NI Hungary), Czékus Mihály (Biopetrol), Demcsák Mária és László Ervin (alapítók), Devecz Miklós (tiszteletbeli zsűritag), Érdy-Krausz Gábor (OKI), Gasztonyi László (Vill-Korr), György Géza (Alföldi Nyomda), Halm Tamás (MTA), Igaz Ágnes, (Philips Magyarország), Kemény Péter (Főber), Kiss Katalin (MAM Hungária), Kürti Gábor (Hajtás-Pajtás), Kürti Sándor (Kürt Zrt.), Majorosi Emese (Pannon GSM), Mosonyi György (Mol), Pásztor Zsuzsa (tiszteletbeli zsűritag), Takács János (Electrolux), Valkó Emőke (Budapest Klub), Zwack Péter (Budapest Klub).

Véleményvezér

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba

Ömlik az uniós pénz Lengyelországba 

Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten

Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten 

Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt

Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt  

A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.
Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban

Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban 

Megjelent a World Justice Project 2024-es jogállamiság rangsora.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo