László Ervin a megoldást az egyén felelősségének felébresztésében látja. Fogyasztóként és termelőként, polgárként és aktivistaként - de akár olyan személyként is, akinek az élettel kapcsolatos értékrendje és életmódja hatással van másokra -, mindannyian átalakíthatjuk és át is kell alakítanunk gondolkodásunkat, értékrendünket.
Sok, és egyre több ember olyan mozgalmat indíthat el, amely egyre gyorsabban terjed, ezzel döntő hatást gyakorolva az emberiség jövőjére. Végső soron rajtunk, az egyes emberen múlik, hogy világunkat egy békés és fenntartható haladási pályára állítsuk.
László Ervin Budapesten tart előadást szeptember 18-án
László Ervin pályája során számos területen bizonyított, zongorista csodagyerekként kilencéves korától több mint húsz évig koncertezett a világ minden táján. Művészi pályája befejeztével a Yale-en, a New York-i Állami Egyetemen és számos európai és távol-keleti egyetemen oktatott filozófiát és rendszerelméletet. A Római Klub felkérésére 1978-ban készítette el a Goals for Mankind (Célok az emberiség számára) című nagy hatású jelentését. A párizsi Sorbonne Egyetemen a legmagasabb tudományos fokozatot kapta meg, négy egyetem választotta díszdoktorává. A Magyar Tudományos Akadémiának 2011-ben lett a tagja. Számos díjjal tüntették ki, többek között megkapta a japán békedíjat és a Goi-díjat, 2004-ben pedig Nobel békedíjra jelölték. A Budapest Klub alapítója és elnöke. A Budapest Klub által jegyezte a Planetáris Tudat Kiáltványát és a Világváltás Kiáltványát. Több mint hetven könyv szerzője, könyveit húsz nyelvre fordították le. Jelenleg Olaszországban él.
Szeptemberi budapesti előadásán nemcsak meghallgatni lehet nézeteit, de vitázni is lehet vele. Az előadást követő élő beszélgetés kérdésekre és eszmecserére is lehetőséget ad. A rendezvény másik különlegessége, hogy vizuális jegyzetek készülnek, a speciális és látványos rögzítési mód nemcsak a helyszínen jelent élményt, elektronikus formában minden résztvevő megkapja a rendezvény után néhány nappal.