Az üzleti folyamatok iránti érzékenységet a Pénzügytől a HR-ig ma már egyetlen cég vagy /intézmény dolgozója sem nélkülözheti. (Pld. a vezetői posztokra vonatkozó álláshirdetésekben a szakirányú végzettség a kritériumkompetenciák között szerepel.)
Szerencsére a frissen végzett diplomások körében már természetes az a törekvés, hogy mérnöki, jogászi, orvosi, bölcsészi vagy más ismereteket adó alapdiplomájukat üzleti-gazdasági ismeretekkel egészítsék ki az élethosszig tartó tanulás jegyében.
Azoknak, akik saját szakterületükön szeretnének előbbre lépni, vagy éppen más területre nyitnának szívesen, tovább kell képezniük magukat, hogy az adott szakterületen eredményesek lehessenek. A karrierúthoz ma már továbbképzési útvonalat is tervezni kell.
A Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karának nagy hagyományú ( MBA, mérnök-, orvos-, gyógyszerész-, jogász-közgazdász, humánmenedzsment, informatikai menedzsment, logisztika és ellátási lánc menedzsment) és új ( beszerzési menedzsment, nemzetközi disztribúció, energiagazdálkodási szakközgazdász ) szakirányú (másoddiplomás) továbbképzései mindazok számára nyitottak, akik főiskolai/egyetemi diplomájuk birtokában nem szakmabeliek lévén új területen kívánnak tanulni, vagy már szakmabeliként ismereteik korszerűsítését, általános karbantartását kívánják elérni, illetve új specializáció megszerzésére törekszenek.
A képzéseken a hallgatók olyan üzleti-gazdálkodási-, szakmai ismeretekre és vezetői készségekre tehetnek szert, amelyeket már a képzés időszakában is hasznosítani tudnak saját szakterületükön. A Karon a képzésfejlesztés a munkaerőpiaci (munkáltatói/munkavállalói) igények alapján folyamatos.
„Nagyon jó, hogy átlátom a cég belső folyamatait. Értékelni tudom a gazdasági mutatókat - teljesen „képbe" kerültem." - mondta egy felmérés során egyik mérnök-közgazdász hallgatónk .
Az ősszel induló képzések jelentkezési határideje 2012. július 20.
További információk itt.