Ezért kiemelten fontos, hogy az Uniswap saját tokennel állt elő

Az elmúlt időszakban nem véletlenül tart sokakat lázban a decentralizált kriptopénz tőzsdék világa, az Uniswap által nemrégiben piacra dobott saját token pedig tovább fokozta a felhajtást a terület körül. Nem is lehetett kérdés tehát, hogy az UNI token részleteit illetően mi magunk is külön bejegyzést szentelünk ennek a lépésnek, no meg a benne rejlő potenciál becslésének.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A nemrég indult UNI token ilyen arányok mellett került kiosztásra

Felettébb izgalmas hírnek számított nemrégiben, hogy az egyik legsikeresebb decentralizált kriptopénz tőzsdének számító Uniswap natív tokennel állt elő a piacon. A Token egyébként az UNI nevet kapta, és egymilliárd darabos teljes készlettel került kiosztásra a következő arányok mellett.

Az egymilliárd natív UNI token 60%-a egyenesen a közösség tagjai közé került. Pontosan 21,51% lett a csapattagok tulajdona. Jóval kisebb hányad, vagyis 0,69% a ment tanácsadóknak, illetve valamivel nagyobb arány, 17,8% pedig a befektetőknek áll rendelkezésére.

Ezek a lehetőségek adottak, ha szívesen jutnánk hozzá UNI tokenhez

Azon felhasználók, akik már 2020. szeptember elsejét megelőzően is Uniswap userek voltak, ők egy úgynevezett airdrop keretei között ezer dollárnyi UNI tokenhez jutottak hozzá az aktuális árfolyamon. A 400 darab odaadásával egyébként az alapítók szándéka egyfajta gesztus nyilvánítása volt, pluszban pedig a kereskedés beindítása is a célok között szerepelt.

Egy esetleges nagyobb volumenű árfolyamhullám egyébként nem kis potenciált tartogathat, aminek a kiaknázása értelemszerűen sokak számára tűnhet csábító lehetőségnek. Pláne azok esetében lehet mindez releváns, akik egyébként is ismerősek az Uniswap használatában. Számukra egyértelműen kedvező hír lehet, hogy az UNI token már a CoinCash kínálatába is bekerült.

Vajon mekkora potenciált rejthet magában az Uniswap saját tokenje?

Az Uniswap ugyebár egy decentralizált tőzsdének számít, így a potenciál felmérése kapcsán kulcskérdés felmérni, pontosan mennyi tőke is van jelen a rendszerben. Ezzel kapcsolatban beszédes lehet a mintegy 20 milliárd dollárnyi kereskedési volumen, a 49 ezernél is több liquidity provider vagy a több száz eltérő interfésszel kialakított kapcsolat.

Az Uniswap esetében elmondható, hogy egy stabil projektnek néz ki. Ebből pedig megalapozottan lehet azt várni, hogy az UNI token is hozni fogja a tőle elvárt magas teljesítményt. Ugyanakkor azt előzetesen meglehetősen nehéz megjósolni, hogy az árfolyam emelkedésének pontosan hol is húzódik meg a plafonja.

Viszont egyáltalán nem tűnik hazárdjátéknak beszállni ebbe a projektbe, hiszen az Uniswap korábbi eredményeit és teljesítményét alapul véve minden ok meglehet az optimizmusra. Persze a túlzott kockázatvállalás helyett érdemes lehet óvatos lépésekkel operálni.

Véleményvezér

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény 

A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.
Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo