Európa is nyer a kis- és középvállalkozások sikereivel

Az Európai Unió területén működő kis- és középvállalkozások gyakran az érdeklődés középpontjába kerülnek azzal, ahogy a technológiai vívmányok alkalmazásával növelik a versenyképességet és élénkítik a gazdaságot. A technológia intelligens felhasználásával ezek a vállalkozások többre képesek kevesebb idő alatt, ami költségmegtakarítást is eredményez.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Azonban számos belső és külső kihívással kell szembenézniük, mint például a szakemberek vagy a költségvetési támogatás hiánya, a szabályozások követése; ezenkívül a növekvő üzletforgalommal kapcsolatos adatkezelés sok kis- és középvállalkozást visszavet az átalakuláshoz szükséges technológiafejlesztés potenciális lehetőségétől.

Az üzleti vállalkozások működéséhez szükséges technológiai feltételek megszerzése nem csak az egyes vállalkozások sikerének záloga, de döntő fontosságú Európa egészére nézve is. Az EU szerint a vállalkozások több mint 99%-a kis- és középvállalkozásként működik, ezért központi szerepük nyilvánvaló a közösség együttes gazdasági sikere érdekében. A felmérések szerint azok az európai kis- és középvállalkozások, amelyek technológiailag naprakészek tudnak maradni, kétszer olyan nagy növekedési ütemmel és exporttal rendelkeznek, mint a társaik, illetve kétszer annyi munkahelyet teremtenek2. Épp ezért van nagy jelentősége az EU digitális menetrendjének. A digitális menetrend 100 tervezett lényegi intézkedése tartalmazza a kis- és középvállalkozások támogatását, illetve a technológiák átvételének ösztönzésével versenyelőnyhöz juttatását. A lehetőség egyértelmű: a kis- és középvállalkozások növekvő technológiai alkalmazása pezsdítően fog hatni az európai gazdaság közösségi életére, fenntartható módon.

Mindamellett, hogy az Európai Bizottság, valamint a cégek többnyire felismerik a technológia használatának előnyeit, a valóságban a kis- és középvállalkozások nem az elvárt mértékben ragadják meg a kínálkozó lehetőségeket. Példának okáért, az angol piacot említve, kiderült, hogy a 4,5 millió kis- és középvállalkozás közül nagyjából csak minden tizedik használja fel az internetet termékeik, illetve szolgáltatásaik értékesítésére.

Természetesen az internet nem az egyedüli technológiai eszköz, ami teljesen új dimenziót nyithat az ügyfelekkel való kapcsolattartásban. Az üzleti folyamatokat hatékonyabbá és eredményesebbé tevő eszközök – mint például az elektronikus számlázás vagy a mobil eszközökre alkalmazható felhők használata, illetve az adattárolás – szintén átalakítják a kis- és középvállalkozások működését, azonban mindezen eszközök alkalmazása nagyobb kihívást jelentenek.

A kis- és középvállalkozások online és határokon átnyúló üzleti tevékenységének hiányát a komplex és gyakran szétaprózódó EU szabályozásokra vezetik vissza. Európában még nem jött létre az egységes digitális piac, azaz az üzleti életet nehezítik a különböző törvénykezések, szabályozások, szerződési formák, standardok és gyakorlatok, melyek többé-kevésbé akadályozzák a kölcsönös átjárhatóságot. Ez egy olyan megoldásra váró probléma, ami a legtöbb üzleti vállalkozást – a kisebb vállalkozások kivételével, amik nem rendelkeznek megfelelő házon belüli IT szakértelemmel – különösen érzékenyen érint.

A Ricoh támogatja az olyan jogalkotási programokat, mint például az EU nemrégiben bejelentett “felhőszámítási” stratégiája, bár ezen ajánlások elfogadása még várat magára, amíg a tagállamok szűrőin is keresztüljut, emellett a szabályozások útvesztői valószínűleg egy ideig még visszatartják a valódi áttörést.

Ebben az alapvető kihívást jelentő környezetben valószínűleg nem okoz meglepetést, hogy a legújabb Ricoh felmérés alapján minden harmadik kkv úgy találja, hogy a mobileszközök megnehezítik a dokumentumfolyamatokat, illetve minden második kkv szerint ugyanez vonatkozik a felhőalapú számításra is4. A technológiai innovációk példátlan arányú előremozdulásával a kis- és középvállalkozások számára fontos, hogy erre a lehető legnagyobb mértékben felkészüljenek az üzleti sikereik érdekében.

Mivel látjuk, mekkora a műszaki felkészültség hatalma, mellyel a kis- és középvállalkozások gyorsabban és hatékonyabban reagálhatnak a piaci változásokra, ezért azzal a több ezer kis- és középvállalkozásokkal, akikkel Európa-szerte együtt dolgozunk, partnerek vagyunk abban, hogy sokkal versenyképesebbek és sikeresebbek legyenek a piaci életben.

Egyértelmű, hogy miközben a technológiák növekvő mértékű átvétele jelentős előnyökhöz juttatja a kkv-at, még sok akadályt kell legyőzni mind nemzetközi, mind európai, mind pedig nemzeti és vállalati szinten. Létfontosságú, hogy a technológiai iparágban ténykedő vezetők, akiknek megvan a jogosultságuk és szakértelműk, hogy segítsék és támogassák a kkv-at a digitális környezet irányába való fejlődésüket.  A kis- és középvállalkozások sikeressége Európa sikerét is jelenti egyben.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo