- Orvosi call center (a nap 24 órájában igénybe vehető telefonos tanácsadás bármilyen egészségügyi kérdéssel kapcsolatban)
- Második orvosi vélemény (a biztosított személy orvosi dokumentációi alapján, nemzetközi szakértők által kialakított állásfoglalás)
- Járóbeteg szakellátás
Egynapos sebészeti beavatkozások
- Orvosi képalkotó diagnosztikai eljárások
- Baleseti maradandó egészségkárosodás esetén (31-100 százalék) egyszeri kifizetés maximum kétmillió forintig
- Baleseti égési sérülés esetén egyszeri kifizetés 500 ezer forintig
Az európai államok többségében a biztosítótársaságok együttműködnek az állami egészségügyi kasszákkal miután az egészségügyi ellátás finanszírozása egyre nagyobb terheket ró a központi büdzsére. A nyugati országokban jellemző megoldás, hogy a magán egészségügyi biztosítás kiegészítő fedezetként szolgál és az állami rendszerben nem, vagy csak részben finanszírozott szolgáltatásokra nyújt fedezetet. 2012-től a szolgáltatásalapú betegségbiztosítás hazai elterjedéséhez a munkáltatók is költséghatékony módon hozzájárulhatnak. Így nem csupán egészségesebb társadalom alakulhat ki, hanem nőhet a munkavállalók teljesítménye is.
2012. január 1-től bővült az adómentesen adható juttatások köre. Míg mostanáig csupán a kockázati életbiztosítás tartozott ebbe a kategóriába, az új adótörvény értelmében a munkáltató a magánszemély számára kötött betegségbiztosítás után sem fizet járulékot, és a díj költségként jelentkezik a könyvelésében. A munkavállaló szintén nem fizet sem adót sem járulékot a juttatás után.
A vállalkozók számára a költségtényezők mellett a betegségbiztosítás mellett szól az is, hogy szolgáltatás alapú betegségbiztosítások kínálatában az orvosi időpontok személyre szabott megszervezése is szerepel, így a dolgozók kevesebb időt lesznek távol a munkahelyüktől. A gyors ellátással kiküszöbölhető, hogy a késlekedés miatt súlyosabb szövődmények alakuljanak ki, ami még hosszabb kiesést és tovább tartó fizetett betegszabadságot jelent. A béren kívüli juttatással a munkáltató hozzájárul a munkavállalók jó közérzetéhez, egészségéhez, valamint növeli a cég iránti lojalitásukat.
Mindezek az adómentességgel párosulva az eredményezhetik, hogy a betegségbiztosítás lehet a legkedvezőbb béren kívüli juttatási elem a munkáltató számára - mutat rá az UFS Group vállalkozásfejlesztési igazgatója, Balázs Iván.
„Magyarországon az állami egészségügyi rendszer megfelelő ellátást nyújt az akut és súlyos betegek részére, viszont a kevésbé sürgős ellátások során a hosszú várakozási idők, a várólisták és egyes esetekben az ellátók oldaláról érzékelhető érdektelenség komoly problémát okoznak. Következésképp a betegek gyakran hálapénzt fizetnek az orvosnak. Ez legfeljebb gyorsabb eseti ellátást eredményez, azonban nem garantálja az ellátás minőségét, továbbá nem eredményezi a betegek részéről jövő, az ellátás fejlesztésére irányuló kezdeményezést. Az Advance Medical-nek és partner biztosítóinak köszönhetően ma világszerte elérhető egy kiegészítő egészségügyi szolgáltatás, amely mind az orvosi véleményben, mind pedig az egészségügyi ellátáshoz való hozzáférésben nemzetközi tapasztalattal rendelkezik", írta levelében a szolgáltatásszervezés magyarországi bevezetésekor Dr. Mitchell T. Rabkin, a Harvard Medical School docense.
Az UFS Group és az UNION biztosító 2008-ban elsőként vezetett be szolgáltatásalapú betegségbiztosítást, ami már alacsony, 3650 forintos havidíj mellett lehetővé teszi a magas színvonalú egészségügyi ellátást, a várakozási idő kiküszöbölését. A PrivateMed szolgáltatás része a személyre szabott, három napon belüli időpont-egyeztetés, öt napon belül a szakorvosi ellátás biztosítása - járóbeteg szakellátásra, egy napos műtétre vagy diagnosztikára való bejelentkezés - valamint az, hogy az ügyfeleknek 24-órás orvosi call center áll a rendelkezésükre.
A cégeknek kedvezményes csomagban kínált PrivateMed betegségbiztosítás az ellátást a várakozási idő szinte teljes kiküszöbölésével szervezi meg úgy, hogy a lehető legrugalmasabban alkalmazkodik az ügyfél időbeosztásához. A kezelések és vizsgálatok díját a biztosítási díj fedezi a szerződésben meghatározott éves limitek erejéig.
A munkáltató igény szerint három - arany, platina és gyémánt - csomag közül választhat.
Bármely csomag természetesen tartalmaz a biztosítóktól már megszokott összegbiztosításokat is meghatározott balesetből és betegségből eredő esetekre. Ha valaki kiegészítő szolgáltatásokra is szeretne szerződni a Hospital Plusz és a Help Extra csomagok közül választhat. Az előbbi fedezetet nyújt a kórházi tartózkodás extra költségeinek térítésére, hotelszolgáltatásra évi 112500 forintos limitig és bármely okból végzett műtét költségét is téríti 375 ezer forinttól 750 ezer forintig a beavatkozás súlyosságától függően.
A Help Extra gyógyászati segédeszközök vásárlását (50 000 Ft/év), az otthonápolás költségeit (10 000 Ft/nap, 50 000 Ft/év), a betegszállítási költségeket (10 000Ft/nap, 50 000 Ft/év) fedezi valamint tartalmaz utazási költségtérítést 37500 forintos éves keretig. A csomag része még alkalmanként és biztosítottanként az őssejtlevétel 150 ezer forintig.
A Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszéke és az Oktató Családorvosok Magyarországi Kollégiuma - mindkét szervezet kiemelt célkitűzése a hazai alap- és járóbeteg ellátás színvonalának növelése, az orvoshoz jutás lehetőségének javítása, valamint a megelőzés, a kezelés és a beteggondozás magas színvonalának érvényesítése - támogatja a MultiConto PrivateMed által megvalósuló egészségügyi öngondoskodási formát. Mindkét intézmény a céljaihoz hozzájáruló szolgáltatásnak minősítette a terméket.
Az országban három évvel ezelőtt elsőként bevezetett betegségbiztosítás már kiterjedt szolgáltatatói hálózattal rendelkezik. A PrivateMed szakmai partnere, a nemzetközi Advance Medical folyamatosan bővülő, állami kórházakat, magánkórházakat és magánorvosi rendelőket egyaránt magába foglaló szolgáltatói hálózatot működtet. Jelenleg közel 30 városban összesen 120 intézményben fogadják a biztosítottakat.