A pénzügyi szabadsághoz vezető út

A pénzügyi szabadság képlete sokak szerint a tanulásban, majd az azt követő jó állásban rejlik. Azonban semmire sem garancia egy jól fizető állás, ha a gondolkodásmód nem megfelelő. Az anyagi függetlenség első lépése “a dolgozz, költsd a pénzt, és adósodj el”-modell elutasítása.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A hibás gondolkodásmód 

A legtöbben úgy gondolják, a pénz azért van, hogy elköltsük. Hiába vannak sokan, akik rendkívül jól keresnek, a látszatra adva, nagy házra, kocsira költve azonban ördögi csapdába kerülnek: az életmódot fenn akarván tartani az eladósodást választják, így a hó eleje a törlesztőrészletek fizetésével kezdődik, hó végére pedig ugyanúgy nem marad semmi tartalék. Ördögi kör ez, hiszen a nyugodt élet és az anyagi biztonság érzete távol marad. 

Hogyan lehetünk anyagilag függetlenek? 

Mi kell az anyagi függetlenség eléréséhez? Első sorban a gondolkodásmódban való változtatás. A pénz nem azért van, hogy azonnal elköltsük. Kevés pénzből hosszú távon sok pénzt lehet csinálni, aminek következménye az áhított anyagi függetlenség. Így nem kell előléptetésekre, lottónyereményre, gazdag férjre vágyni. Szendrei Ádám a weboldalán bővebben ír a pénzügyi szabadsághoz vezető útról. 

A kamatos kamat 

A kamatos kamat lényege, hogy a befektetett pénz hozamot termel, a befektetett hozam pedig további hozamokat. Ez a pénzügyi függetlenség képlete. 

Ha napi 1000 Ft-ot befektetünk éves szinten, évente 3%-kal növelve a befizetéseket, az 5. év végére számlaegyenlegünk több mint 5 millió forint, a 30. év végére pedig több mint 90 millió. Mindezt úgy, hogy a 15. év végére a számlaegyenleg fele nem a saját befizetésből, hanem hozamból származik. Mint látható, napi ezer forint is hosszú távon több tízmilliós bevételhez vezet! 

Lényeges még, hogy a bejött bevételt hogyan és mire költjük el. Tipikus hiba csak a kötelezettségekre költeni, az eszközökre pedig nem. Példának okáért egy autó megvásárlása hatalmas kötelezettség fenntartásának szempontjából, arról nem is beszélve, hogy könnyen amortizálódik. Egy autó megvásárlása helyett be is fektethetünk akár a tőzsdén, akár önmagunkba eszközök által. Azt tartják, a szegénynek nagy tévéje van, a gazdagnak nagy könyvtára. Az eszközök által nő a bevétel, nő a hozam, és egyúttal nő a szabadság is, aminek köszönhetően újabb felismeréseket lehet tenni a nagyobb függetlenség elérése felé. 

A jövőbe való befektetés önmagunkba is való befektetés. A pénzügyi függetlenség azoknak adott, akik képesek elköteleződni hosszú távon. Íme hát a gazdagság titka!

Véleményvezér

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény 

A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.
Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo