Varga: Magyarországon is lehet sikeresen vállalkozni

A zsűri döntése alapján szeptemberben a hónap beruházója elismerést a ZF Lenksysteme Hungária Kft., a hónap kis- és középvállalkozása díjat az Evopro Informatikai és Automatizálás Kft., a hónap induló vállalkozása címet az ImmunoGenes Kft. kapta a most második alkalommal átadott "Díj a sikeres vállalkozásokért" programban.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Varga Mihály – Kép: MTI

Innováció, fejlesztés és hozzáadott érték nélkül a magyar gazdaság nehezen tudna előre jutni, ezért szükség van arra, hogy az innovatív gondolat vállalkozás formáját öltve a magyar gazdaság szerves részévé váljon – mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter pénteken a "Díj a sikeres vállalkozásokért" szeptemberi elismeréseinek átadásán, Budapesten.

A díjat Varga Mihály kezdeményezésére 2013 augusztusától kezdődően minden hónapban három – a hónap beruházója, a hónap kis- és középvállalkozása, a hónap induló vállalkozása – kategóriában azzal a céllal adják át, hogy elismertté tegyék, ösztönözzék azokat a Magyarországon működő gazdasági társaságokat, kis- és középvállalkozásokat és induló cégeket, amelyek hozzájárulnak a gazdasági növekedéshez, és példaként szolgálnak a sikeres vállalkozások megvalósításához.

A zsűri döntése alapján szeptemberben a hónap beruházója elismerést a ZF Lenksysteme Hungária Kft., a hónap kis- és középvállalkozása díjat az Evopro Informatikai és Automatizálás Kft., a hónap induló vállalkozása címet az ImmunoGenes Kft. kapta.

Varga Mihály az ünnepségen hangsúlyozta, hogy az elismeréssel szeretnék arra irányítani a figyelmet, hogy Magyarországon is lehet sikeresen vállalkozni –  idézte a minisztert az MTI.

Új munkacsooport támogatja a startupokat
A gazdasági miniszter elmondta, hogy a tárcánál Budapest HUB néven szakmai munkacsoportot hoznak létre, amelynek feladata lesz áttekinteni, hogyan lehet államigazgatási szinten segíteni többi között az induló innovatív vállalkozásokat, az úgynevezett startup cégeket.
Végig kell gondolni, hogy az innováció területén az innovációs alap, az innovációs hivatal, a pályázati rendszer révén hogyan lehet a start-up cégeket támogatni - mondta. Varga Mihály kitért arra, hogy 2014. január elsejétől a gazdasági minisztériumban döntenek majd a gazdaságfejlesztési pályázatokról, azt szeretnék, ha a következő hét évben az uniós támogatások 60 százalékát gazdaságfejlesztési célokra költenék, ezért is fontos a Budapest HUB munkacsoport munkája.
Matthias Augenstein, a tíz éve Magyarországon lévő ZF Lenksysteme Hungária Kft. gazdasági ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a cégcsoporton belül 2013-ban a magyarországi vállalat kapta meg a lehetőséget az EPSapa elektromos kormánymű gyártására és összeszerelésére a felső kategóriás gépjárművekhez, ehhez egri telephelyüktől nem messze, Makláron 2014 tavaszáig jelentős beruházást hajtanak végre, a meglévő létszám megtartása mellett a foglalkoztatottak számát 150-nel növelik. A döntéshez a magyarországi vállalkozás- és növekedésbarát gazdaságpolitika is hozzájárult –  tette hozzá.

Bodnár Balázs, az Evopro Informatikai és Automatizálási Kft. ügyvezető igazgatója hangsúlyozta: a magyar tulajdonú társaság bebizonyította, hogy magyar mérnöki tudásra építve lehet sikeres exporttevékenységet végezni. A méltatás szerint a cég mérnökei többi között közreműködtek a kecskeméti és brémai Mercedes, továbbá az Audi és a BMW autógyárak gyártósorai kialakításában, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér és számos nagyváros –  köztük Miami, London, Madrid, München, Dubai, Peking – repterein üzemelő csomagszállító rendszerek megvalósításában.

Kacskovics Imre, az immunológiai és géntechnológiai kutatásban tevékenykedő ImmunoGenes Kft. ügyvezető igazgatója kiemelte, hogy nemzetközi szinten is elismert, tapasztalt szakemberekkel dolgoznak, és a mostani elismerés biztatást jelent munkájuk folytatásához.

A siker titka a bátorság és napi 16 óra munka!
Kényszervállalkozóként indult a cégem, miután a gazdasági válság elsodorta az állásomat is, és nem találtam munkát” – mesélte a Piac & Profitnak Mészáros Gábor, a chocoMe tulajdonosa a Hónap kis- és középvállalkozása díj átvétele után, egy hónappal ezelőtt. A vállalkozó szerint a sikerének a titka a bátorság mellett a kitartás és a napi 14–16 órai munka. A Piac & Profit kérdésére kiemelte, hogy a most induló vállalkozóknak mindenképpen egy réspiacot érdemes megcélozniuk: „Ne másolják le a már létező ötleteket, hanem találjanak ki valami újat, különböztessék meg magukat a piacon.”

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo