Újabb magyar világsiker – Mire jó az áramlásos kémia?

A ThalesNano Zrt. 135 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a „Mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai fejlesztése” című pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A 300 millió forintos összköltségvetésű beruházásból folyamatos áramlású csatornareaktorok kifejlesztése valósult meg.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv által támogatott projekt keretében megvalósult fejlesztések jelentősen hozzájárultak ahhoz, hogy a ThalesNano Zrt. nemcsak elérje, de meg is tartsa piacvezető szerepét áramlásos kémia területén.

Az Európai Uniós támogatással a nyár végén véget ért projekt célja a vállalkozás témában kiadott közleménye szerint az volt, hogy a ThalesNano világsikerű technológiáira alapozva, a projektben kifejlesztett termékek és szolgáltatások eddig érintetlen piaci szegmensek érdeklődését keltsék fel a folyamatos áramlású csatornareaktorok iránt. A projekt keretén belül három kutatás-fejlesztési irányvonal eredményeként két termék és egy szolgáltatást kifejlesztése valósult meg, a különböző kémiai reakciókkal foglalkozó vállalatok és egyetemek számára. Egyebek mellett ennek köszönhető, hogy a ThalesNano Zrt, fennállásának mindössze 10. évében értékesíteni tudta 700. készülékét, és ezzel visszavonhatatlanul megerősítette piacvezető pozícióját az áramlásos kémia területén. Az értékesítésre került készülékek legnagyobb része exportra került, ezáltal népszerűsítve több magyar innovációt a világ 6 kontinensén.

Együttműködés, fenntarthatóság
A pályázati konstrukció hangsúlyos eleme volt az akadémiai és ipari kutatóintézetek együttműködésének élénkítése a világviszonylatban is jelentős ipari fejlesztés megvalósulásának érdekében. Emellett az Európai Unió Bizottsága, valamint a Magyar Kormány által meghatározott fenntarthatósági irányelveket figyelembe véve a projekt során a társaság gondot fordított a környezetvédelemre és az esélyegyenlőség javításának horizontális szempontjaira is, amely szintén közvetett értékeket teremtett a cég, illetve általánosan a magyar gazdaság számára.
A termékek kifejlesztése kutatóintézetekkel szoros együttműködésben történt létrehozva egy áramlásos kémiai technológiára épülő termékcsaládot, amelyek segítségével gyorsan és biztonságosan valósíthatók meg veszélyes vagy nehezen kivitelezhető, különböző halmazállapotú anyagok reakciói. A termékek alkalmazása nagymértében kitágítja a megvalósítható kémiai szintézisek terét, emellett környezetkímélő és költséghatékony technológiai megoldást biztosítanak.

A több mint 300 millió forint összköltségű projekt a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség több, mint 135 millió forintos támogatásával valósult meg.

 

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo