A Takarékszövetkezeti Integráció saját tőkéje 2006 végén 77,6 milliárd forint volt, csaknem 10 milliárd forinttal több, mint az előző év hasonló időszakában. Hasonló dinamikájú növekedés tapasztalható a szektor mérlegfőösszegének terén is, amely 1 125 milliárd forintra növekedett az előző évi 1 038 milliárd forintról. Az Integráció eszközállományán belül a legnagyobb arányt az ügyfeleknek nyújtott hitelek képviselik, a lakossági hitelállomány tavaly meghaladta a 264 milliárd forintot. Jelentősen gyarapodott az önkormányzati hitelállomány is, év végére elérte a 8 milliárd forintot. A Takarékszövetkezeteknél 2006-ban 596 önkormányzat vezetett számlát (ez a számadat a hazai bankok rangsorában ugyancsak a második helyet jelenti), összesített betétállományuk megközelítette a 12 milliárd forintot.
Betétoldali növekedés
A szövetkezeti hitelintézetek sajátossága, hogy a kereskedelmi bankoktól eltérően a forrásoldali növekedés motorja a betétállomány gyarapodása. Az integrált Takarékszövetkezetek ügyfelekkel szembeni kötelezettsége 2006 végére meghaladta a 990 milliárd forintot, ebből a lakossági betétállomány 839,9 milliárd forintot tesz ki. A kiegyensúlyozott növekedésben a kedvező kamatkondíciókon túl az is szerepet játszik, hogy az elmúlt évek során a Takarékszövetkezetek többsége megújította, bővítette szolgáltatásai körét. Az integrált Takarékszövetkezetek üzemeltetik például Magyarországon a második legnagyobb ATM-hálózatot: ügyfeleik már az ország 554 pontján vehetnek fel azonos kondíciók mellett készpénzt.
A Takarékszövetkezetek központi bankja, a Takarékbank 2006-ban - előzetes terveivel összhangban - fennállásának legeredményesebb évét zárta. A nem auditált adózás utáni eredmény 1 170 millió forint, ami 18,5%-os növekedést mutat a 2005-ben elért eredményhez képest. A mérlegfőösszeg 2006. december 31-én meghaladta a 273,6 milliárd forintot: ez az előző év végéhez viszonyítva 2%-os növekedést jelent, miközben a működési költségek a tavalyi adatokat mindössze 1%-kal haladták meg. A Takarékbank egyedi helyzetben van a bankrendszerben: a többségi tulajdonosok - a Takarékszövetkezetek - képviselik egyben legfontosabb ügyfélcsoportját is. A bank pozícióját tehát a szövetkezetekkel folytatott - mint az adatok is mutatják, kiváló - együttműködés határozza meg.