Richter Gedeon az év történelmi üzletembere

A Menedzserek Országos Szövetsége (MOSZ) Richter Gedeont, a magyar gyógyszeripar és a Richter gyógyszergyár megalapítóját választotta az év történelmi üzletemberének. Ebből az alkalomból a MOSZ és a Richter Gedeon Nyrt. tudományos ülést rendezett Richter Gedeon - innováció címmel a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében szeptember 10-én. Az ülés záró programjaként a MOSZ Richter Gedeon érdemeinek elismeréseként emléktáblát adott át Bogsch Eriknek, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatójának..

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Menedzserek Országos Szövetsége (MOSZ) 2010-től kezdődően - hagyományteremtő módon - meg kíván emlékezni a történelmi jelentőségű magyar vállalatvezetőkről, üzletemberekről, menedzserekről, olyan személyiségekről, akik tevékenységének társadalmi-gazdasági hatása jól leírható, nyomon követhető és napjainkban is érzékelhető. A MOSZ elnöksége úgy döntött, hogy elsőként Richter Gedeonról emlékezik meg. Az évente megrendezendő eseménysorozathoz egy emlékdíj kapcsolódik, amit az utódvállalat képviselője, a díjazott leszármazottja, az illetőről már elnevezett vagy a nevét most felvevő intézmény vezetője vesz át.

Az adott év történelmi üzletemberének kiválasztásánál a MOSZ vezetését a következő szempontok vezérlik: a kiválasztott személy kiemelkedő üzletember legyen, szervezetet működtessen gazdasági környezetben. Lehet vállalatalapító, tulajdonos, első számú és beosztott vezető egyaránt. Legyen erkölcsileg feddhetetlen, a kiválasztása politikai szempontoktól mentesen történjen. Tevékenysége az annak ideje alatt értelmezhető Magyarország területére koncentrálódjon, ezzel definiáljuk „magyar" voltát. Az időhatár a hazai kapitalizmus kezdeti korszaka, élő személy nem jelölhető.

Film és könyv Richter Gedeonról

Az esemény érdekessége, hogy Richter Gedeonról gálaműsor keretében egy róla szóló film levetítésével és egy kiadvány megjelentetésével emlékeznek meg.

A Részletek Richter Gedeon képzelt naplójából című 20 perces filmet Berta Enikő és Buda János írta és rendezte. „1911. december 20. Éppen ma tíz éve annak, hogy tanulmányaimból hazatérve a Székesfőváros Tisztelt Tanácsához beadtam kérvényemet az Üllői úti Sas Patika jogának megvásárlásához. Bizony, majd tíz éve annak, hogy atyai örökségemből és feleségem, Winkler Anna hozományából preparatív laboratóriummal egészítettem ki a patikát. Elkezdtem a munkát:

Az évszázados népi hagyományokra támaszkodó, növényi eredetű, úgynevezett organoterápiás készítményeken dolgoztam. Gyógyszereim iránt egyre nagyobb az érdeklődés. Célul tűztem ki, hogy enyhítsem a beteg emberek szenvedéseit, de az igények kielégítéséhez és készítményeim fejlesztéséhez a patika forrásai nem elegendőek. Ehhez már egy gyárra volt szükség." (Részlet a filmből.)

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo