Az Organica Környezettechnológiák ZRt. és Talentis Group Holding megállapodást írt alá, amely nyomán a természeti környezetet különlegesen óvó rendszer jön létre a Talentis program fejlesztési területén. Az együttműködés alapján a többi között "élőgépes", azaz a természetes biológiai folyamatokon alapuló szennyvíztisztító létesítmény-hálózat épül ki a térségben.
Az ökológiai mintatérség a felek szándéka szerint olyan, a vidék egészére kiterjedő hulladék- és vízgazdálkodási koncepciót jelent, ami biztosítja, hogy a program fejlesztései során a Zsámbéki-medence területén a legmodernebb, környezetbarát eljárások érvényesüljenek. A saját fejlesztésű, szabadalommal védett, környezetbarát, tisztán biológiai eszközökkel operáló vízkezelési rendszereiről ismert Organica Környezettechnológiák ZRt., valamint a Zsámbéki-medencében az első közép-kelet-európai tudástérséget megvalósító Talentis Group Holding megállapodása alapján az előbbi cég nem csak a koncepció elvi kialakításában és az irányításában vesz részt, hanem gondoskodik a rendszer egyik eleme, a legkorszerűbb, környezetkímélő vízkezelési technológia gyakorlati bevezetéséről is. A szennyvíztisztítók és kiegészítő létesítményeik fokozatosan a Talentis program teljes területét lefedik majd, így jelentősen javulni fog a környék élővizeinek minősége.
Az Organica, mint a hazai és nemzetközi környezetvédelmi iparág két évtizede kiemelkedő szereplője, az ökológiai mintatérséget vízkezelési rendszereinek bemutatására, továbbfejlesztésére, és annak oktatására is felhasználja majd. A cég által fejlesztett vízkezelési rendszer alapját a természettől ellesett technológia adja: elsősorban baktériumok és egysejtűek, valamint növények, kagylók, rákok és halak ökoszisztémájából áll össze a biológiai szűrőrendszer. A környezetbarát, vegyszermentes, szagtalan, botanikus kertre emlékeztető "üvegházas" tisztítórendszerek iránt Kínától, Indián át Írországig hatalmas a nemzetközi érdeklődés, ezért a Talentis program innovációs központjának szerves részeként lehetőség nyílik egy öko-technológiai, kutatás-fejlesztési centrum létrehozására is. Az ökológiai tudásközpont beruházási igénye várhatóan mintegy 3 milliárd forintra rúg majd.