A Körzőgyár legújabb kiállításán három fiatal, mégis jelentős "múlttal", szakmai és tapasztalati háttérrel rendelkező festő - Duliskovich Bazil, Szigeti Tamás, Alexander Tinei - mutatkozik be, először, egyszerre. Történik mindez április 13-án, pénteken, 19 órakor. Mindhárman egymásétól jól különválasztható, karakteres képeket készítenek, mégis közös bennük a tőlünk más, idegen kulturális hatások műveikbe építése. Ketten (Duliskovich és Szigeti) már egyénileg is bemutatkoztak az OCTOGONart Galériában (ahol jelenleg Szigeti Tamás tárlata látható), szellemi és baráti közösségük okán merült fel közös bemutatkozásuk igénye, melyhez harmadiknak a szintén jóbarát Alexander Tineit hívták meg.
Duliskovich Bazil Kárpátaljáról érkezett Budapestre, ahol festődiplomát szerzett a Képzőművészeti Egyetemen. A más kulturális környezetben magába szívott látásmód inspirálja képeit, melyeken személyes és tárgyi környezete jelenik meg, mégsem hagyományos portrék vagy életképek formájában, hanem álomszerű, finoman áttűnő látomások bontakoznak ki perfekt rajztudással és lágy festőiséggel kezelt felületein.Szigeti Tamás az Iparművészeti Egyetem után a mexikóvárosi Képzőművészeti Akadémián szerzett diplomát. Évről-évre megújuló tematikájából és komoly mesterségbeli tudásából adódóan érzékeny festői felületei és pontos, mégis szabad vonalvezetésű rajzai egyszerre anyagszerűek, klasszikusan megragadhatók és konceptuális, elméleti síkon értelmezhetők.
Alexander Tinei Moldvában született, ahol képzőművészeti tanulmányait is végezte. Néhány éve költözött Budapestre. Elsősorban festményeket és rajzokat készít, de videókat és installációkat is láthattunk már tőle. Sokszor nosztalgikus, precízen, mégis keresetlenül megfestett, megrajzolt művein az életét meghatározó személyek, történetek, történelmi utalások jelennek meg.
A Körzőgyár kiállításán e művészek képeik mellett videókat és installációkat is bemutatnak, igazodva a hely kísérletezésre inspiráló jellegéhez. Műveik együttese egységes, mindhármójukra jellemző összképet ad, melyek különös, egyszerre más- és evilági hangulatot árasztanak, kemények, olykor brutálisak és lágyak, személyesek is. Groteszk látásmódjuk emiatt nem riasztó, hanem mindenki számára átélhető és elgondolkodtató - ez a világ, a környezet, melyben élünk, melynek része(se)i vagyunk, ahonnan elvágyódunk, amelyben mégis otthon vagyunk. Minden ismerős lesz a Körzőgyár kiállításán!
A kiállítás május 5-ig látogatható. Nyitva: kedd-szombat 12-18 óra.
1056 Budapest, Molnár u. 35.