Az Ybl-díjas Földes László építészirodájának munkáit is beválogatták abba az elitklubba, mely nemzetközi szinten mutatja be a szakma élvonalába tartozó alkotókat és alkotásaikat. Az iroda elsőként képviseli hazánkat a www.world-architects.com-on, de az elismerést akár újabb magyar alkotások sikere követheti.
A svájci központú World Architects az építész szakma élvonalának világméretű gyűjtőhelye. A mértékadó portálon Amerikától Japánig képviseltetik magukat a feltörekvő ifjú tehetségek és olyan világnagyságok, mint Steven Hall, new york-i sztárépítész, vagy Kisho Kurokawa, az amszterdami Van Gogh Múzeum tervezője. A World Architects szakértői kizárólag azokat a kiemelkedő építészirodákat válogatják be a gyűjteménybe, melyeknél a szakmai professzionalizmus trendformáló egyéni látásmóddal jár együtt.
A portálra eddig csak az építészet "nagyhatalmai" delegálhatták képviselőiket, a közelmúltban azonban áttörés következett be: megjelent az első magyar szereplő, a Földes és Társai Építésziroda. "Egy év óta rendszeresen kapom a portál hírlevelét, amit mindig azzal nyitottam meg, hogy lássuk, hol tart a világ. Így különös érzés, hogy most világszerte több tízezer szakember a mi munkáinkat nézheti. Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy Magyarországról elsőként kerülhettünk be ebbe az elitklubba, ráadásul munkáink két héten át a címlapról is elérhetők. Úgy érzem, hogy ezzel kinyílt számunkra, magyar építészek számára egy kapu, a világ így jobban megismerheti munkáinkat, és mi is naprakészebbek lehetünk " - kommentálta a sikert Földes László, aki tavaly kapta meg az Ybl Miklós-díjat.A World Arhcitects nem pusztán egyetlen épületet, hanem a Földes és Társai Építésziroda munkásságának főbb állomásait mutatja be két hétig címoldalán, melyet havi szinten közel félmillió szakember látogat. A válogatásban a stúdió három kiemelkedő alkotása jelenik meg, ezek összefüggő vonulatát képezik Földesék markáns építészeti arculatának. Így látható a tavaly Pro Architectura díjjal is elismert Toldy Gimnázium tornaterme, amelynek terveit munkatársával, Mórocz Tamással készítették el. Bekerült az összeállításba a Visegrádi Erdei Iskola zöld lombok mögött meghúzódó kőépülete is, valamint a Média Építészeti díjas szilas-pataki családi ház, amely elegáns, letisztult formavilága mellett arról nevezetes, hogy Földesék a világon elsőként itt építették be Losonczi Áron találmányát, a fényáteresztő betont.