„A televízió nagy előnye, hogy ezzel a médiummal lehet a leggyorsabban és a legnagyobb költséghatékonysággal elérni a közönséget, és ez a következő években sem fog változni” - mondta Lukács Csaba, a több tucat televízió, köztük a közszolgálati adók reklámidejét értékesítő Atmedia Kft. ügyvezető igazgatója a Médiapiac 2016 című konferencián. Vörös Csilla, a Nielsen Közönségmérés Kft. ügyvezetője igazgatója a férfiak és a nők televíziózási szokásai közötti különbségről elmondta: míg a nők mintegy kétharmada, addig a férfiaknak csak valamivel több, mint fele tévézik egyedül, ráadásul a két nem képviselői más-más időpillanatban ülnek a képernyő elé.
A nők délután és főműsoridőben tévéznek, míg a férfiak jellemzően később, este; a tévéadók naponta 3,5 millió nőt és 2,8 millió férfit érnek el, előbbiek 97, utóbbiak 79 reklámot látnak egy átlagos napon.
Megjegyezte: a növekedés motorja a nagy csatornáknál jóval nagyobb mértékben, mintegy 30 százalékkal növekvő kábeles értékesítés volt, hozzátéve, az RTL-től eltérően több médiacsoport - így az MTVA és a TV2 - is átállt a hatperces reklámblokkokra; ezekkel ugyan több reklámidő értékesíthető, ám a hosszabb egységekben sugárzott hirdetéseket később kevésbé tudják visszaidézni a nézők.
A nézői érdeklődés változásáról rendezett kerekasztal-beszélgetésen Kolosi Péter, az RTL Klub programigazgatója, az RTL Magyarország vezérigazgató-helyettese kijelentette: ugyanazok a műsortípusok népszerűek, mint tíz éve, legfeljebb más megjelenéssel.