Nagybankok képviselői Budapesten– nemzetközi konferencia a Közép- és Kelet-Európai Bankszövets

A Közép- és Kelet-Európai Bankszövetség (Banking Association for Central and Eastern Europe, BACEE) tagjainak képviselői a mai napon Budapesten találkoztak, hogy az összefogásuk alkalmával megfogalmazott célt, az együttműködés, illetve a kedvező üzleti kapcsolatok banki hátterének biztosítását ezúton is elősegítsék. A konferencia formájában megvalósuló találkozó célja az volt, hogy tapasztalatokat cseréljenek a régió kis- és középvállalatainak finanszírozási lehetőségeit illetően.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az 1996 októberében non-profit szervezetként alakult Közép- és Kelet-Európai Bankszövetség budapesti találkozóján 60-70 bankszakember a kis- és középvállalatok közép- és keleti-európai finanszírozási lehetőségeiről tanácskoztak.

Ennek megfelelően szó esett a régióban működő kis- és középvállalkozások finanszírozásával kapcsolatos problémákról, a lehetséges finanszírozási forrásokról, a kereskedelmi bankok és az állami szervezetek, fejlesztési bankok és nemzetközi intézmények közötti együttműködés lehetőségeiről. A megjelenteket a vendéglátó ország kereskedelmi bankjainak képviseletében Dr. Patyi Sándor, a Közép- és Kelet-Európai Bankszövetség elnöke, a Magyar Külkereskedelmi Bank vezérigazgató-helyettese üdvözölte. Az előadók szóltak az Európai Unió, a Gazdasági Minisztérium és a Széchenyi Terv, valamint a MEHIB és az EXIM Bank Rt. szerepéről a kis- és középvállalatok pénzügyi finanszírozása terén, az Európai Unió és az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank finanszírozási eszközeiről, illetve az egyes országok kereskedelmi bankjainak, közöttük a Magyar Külkereskedelmi Banknak a finanszírozás terén vállalt szerepéről, tapasztalatairól.
Az előadásokat a Bankszövetséghez tartozó kereskedelmi bankok felsővezetői részvételével kerekasztal-beszélgetés zárta.

A Bankszövetségnek jelenleg 14 országból több mint 20 tagbankja van. Számukra a szövetség ingyenes adatszolgáltatást biztosít a Közép- és Kelet-Európai országok gazdasági helyzetéről, bankrendszereik fejlődéséről, értékelve az egyes bankok kockázatát is. Az információs és elemző tevékenyéghez kapcsolódva a Bankszövetség rendszeresen rendez szemináriumokat, konferenciákat, valamint továbbképzést biztosít a tagbankok szakemberei, elsősorban a banki elemzők számára.

A mostani budapesti programot májusban, Opatijában (Abbázia) egy nemzetközi Treasurer konferencia, októberben ország- és bankkockázati szeminárium és egy novemberi bankelemzői továbbképzés követ.

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo