Rentingo cikkek
Fordulat az albérletpiacon
A legtöbben a XI., XIII. és a IX. kerületekben keresnek kiadó lakást.
Elkezdődött a dráma az albérletpiacon
A korábbi előrejelzésnek megfelelően tovább nyílt az árolló augusztusban a budapesti albérletpiacon – derül ki a Rentingo.com legfrissebb albérletpiaci elemzéséből.
A rezsiárak emelkedése robbantja az albérletpiacot
Az albérletpiacon várhatóan gyorsan érezteti hatását az energia-veszélyhelyzet, a dráguló rezsihez a bérlők ugyanis sokkal gyorsabban alkalmazkodnak majd, mint az ingatlantulajdonosok, hiszen könnyebben tudnak váltani – derül ki a Rentingo.com elemzéséből. Ennek megfelelően a fenntartási költségek várható emelkedésével a kiadó lakások piacán öt változás már most előre borítékolható az albérletkereső platform szerint.
Két oldalról is nő a kockázat az albérletpiacon
A bérből és fizetésből élőket főként az élelmiszerárak robbanásszerű emelkedése érinti érzékenyen, csökkenni fog a bérleti díjra elkölthető jövedelmük, ezért nehezebb lesz lépést tartaniuk a bérbeadók által diktált árakkal.
Rekordot hozott az ukrán menekültválság a budapesti albérletpiacon
Az ukrán menekültválság nyomán kialakult extra kereslet befolyásolta leginkább az elmúlt hetek albérletpiacát Budapesten – állapítja meg legfrissebb elemzésében a Rentingo.com. A kínálati árak minimálisan a januári szintre korrigáltak, a fővárosi bérbeadók átlagosan 158 ezer forintot kértek márciusban egy kiadó lakásért, az átlagos keresleti bérleti díj viszont 155 ezer forintra ugrott, amire még soha nem volt példa Budapesten. Ez a következő hónapokban jelentős emelkedést okozhat az albérletárakban.
Mi történik az albérletpiacon a negyedik hullámban?
A koronavírus negyedik hulláma eddig nem befolyásolta a budapesti albérletpiacot: az árak lassan emelkednek, és kezdenek eltűnni az egyhavi kaucióval kivehető lakások is – derül ki egy friss elemzésből. Októberben átlagosan 149 ezer forintot kértek a bérbeadók lakásukért, ami 5,6 százalékkal magasabb a tavalyi év azonos időszakánál. A keresleti oldalon még nagyobb a növekedés: a kiadó lakást nézők 139 ezer forintos októberi keresleti átlaga 9,3 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit. Miközben a számokra nincs jelentős hatással a negyedik hullám, a bérbeadás folyamatát jelentősen befolyásolja, hiszen mindenki törekszik a kevesebb közvetlen kontaktusra. Ez a helyzet pedig felértékeli a hirdetések hatékonyságának a szerepét.
Lakás befektetési céllal: mennyit lehet kaszálni vele?
A befektetési célú lakásvásárlás még mindig vonzó lehetőséget jelent a hozamvadászoknak akár a szuperállampapírral szemben is: új lakással 6-7 százalék, használt lakás esetén 8 százalékot meghaladó hozam is elérhető. A befektetési céllal lakást vásárló bérbeadók a lakást vagyonelemnek tekintik, nincs hozzá érzelmi kötödésük és maximális hozamot kívánnak realizálni ezen lakások hosszú vagy rövid távú bérbeadásával. A Rentingo.com szerint sok befektető alábecsüli azokat a kockázatokat, amik a lakáskiadás esetén az elvárt hozamot veszélyeztetik.