"A budapestiek és a turisták már márciusban birtokba vehetik a megújuló Dorottya utcát, így a Vörösmarty tér 'gyalogos zónája' kibővül" - mondta Puskás András az V. kerület alpolgármestere, majd kifejtette: "Példaértékűnek tartom, hogy a Belváros megújulásába a magánbefektetők is aktívan bekapcsolódnak."
A gyalogos zóna kibővítésének költségeinek felét ugyanis a környékbeli cégek - így a Palazzo Dorottya beruházója, az Escada és a Gerbeaud cukrászda - állják.
A Dorottya utca megújulásában meghatározó szerepet játszik a Palazzo Dorottya. Az egykor Wurm házként - később a Technoimpex székházaként is - ismert klasszikus épület átalakítása hamarosan befejeződik. A luxuslakásokat, irodákat és üzleteket magában foglaló épület átadásával egyidejűleg a Dorottya utca sétálóutca lesz, míg a Szende Pál utca csökkentett forgalmú utcává válik.
A Palazzo Dorottya átalakítását a Zoboki-Demeter & Társai Építésziroda és a londoni székhelyű AVCI Architects tervezte. A pesti belváros kiemelkedő szépségű házát a XIX. században építették - legszebb részeit maga Hauszmann Alajos tervezte. A Palazzo Dorottya egyedülálló beruházásnak számít a fővárosi ingatlanpiacon. A lakások ugyanis a speciális vevői igények alapján kerülnek kialakításra, emellett az épület kiemelkedő színvonalú szolgáltatásokat is nyújt majd a lakók részére.
A földszinten 2 000 négyzetméteren kereskedelmi egységeket alakítanak ki, az első emeleten pedig szintén 2 000 négyzetméteren luxusirodák működnek majd. A Palazzo Dorottyában 86 lakást alakítottak ki, a választék a 80 m2-es polgári lakásoktól a hatalmas, 200 m2-es, három vagy négy hálószobás rezidenciákig terjed. Lorenzo Bonacchi úr, a fejlesztésért felelős Dorottya Kft. ügyvezetője elmondta, hogy a lakások több mint hatvanöt százalékát már eladták, és az ünnepélyes avatásra jövő év elején kerül sor.