A Hungarian Business Leaders Forum (HBLF, amely a társadalmi összefogást és felelősségvállalást is díjjazza) 2007. februárjában hirdette meg a Romaster tehetséggondozó programot hátrányos helyzetű, magukat roma származásúnak valló, tehetséges középiskolás diákoknak, akik vállalják, hogy a középfokú befejezése után felsőfokú műszaki, gazdasági vagy jogi tanulmányokat folytatnak. A program jelentős érdeklődést váltott ki, a szeptemberi döntésig 670 pályázat érkezett, s olyan meghatározó cégek csatlakoztak a kezdeményezéshez, mint az Ernst & Young, a Holcim, a Raiffeisen, a MOL, a Magyar Telekom, a National Instruments, OD Partner és a Pannon. Számos más vállalat is tervezi a közreműködést, köztük az Axa, a ProfiPower, az SAP és a Shell. (A hátrányos helyzetű fiatalokat a Demján Sándor Alapítvány is segíti.)
A támogató vállalatoknak köszönhetően ebben a tanévben már 22 roma származású diák került be a tehetséggondozó programba, s a cégek számának emelkedésével egyre több résztvevőre lehet számítani. A Romaster program három pillérre épül. Az egyik az anyagi támogatás, évi 240 000 forint értékben, amelyet a diákok tanulmányi célokra használhatnak fel. Ennél még fontosabb a második pillér. A programban résztvevőkhöz a támogató vállatoktól kijelölt mentor, akire nemcsak szakmailag, de emberileg is építhetnek a sikerrel pályázók. A harmadik pillért a vállalatoknál biztosított gyakorlati tapasztalatszerzés lehetősége jelenti.
Ebben az átfogó rendszerben a középiskolás évektől egészen a diploma megszerzéséig szoros kapcsolat alakul ki a kiválasztott diákok és a támogató cégek munkatársai között. A tanulók megismerik az adott vállalat működését és kultúráját, így könnyen integrálódnak majd az üzleti környezetbe.