Sikersztori: az év ígéretéből lett az év üzletembere

Az EY „Az év üzletembere” fődíjat idén, Dr. Vinnai Balázs, az IND Group alapítója és ügyvezetője vehette át, aki sikereiért 2005-ben már elnyerte „A jövő ígérete” különdíjat.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Idén jubileumi, tízedik alkalommal, ünnepélyes gálaest keretében adták át az EY Az év üzletembere díjakat. A Független Bírálóbizottság döntése értelmében 2013-ban:

„Az év üzletembere” Dr. Vinnai Balázs, az IND Group alapítója és ügyvezetője,

a „Példakép” Majoros Béla József, a Csaba Metál Öntödei Zrt. vezérigazgatója,

a „Merész újító” Árvai Péter, a Prezi.com Kft. társalapítója és ügyvezetője,

a „Jövő ígérete” Fazekas Gábor, a Mikropakk Kft. ügyvezető igazgatója lett.

„A vállalkozás nem szerencse kérdése”
Már az egyetemen céget alapított, amely azóta nemzetközileg elismert vállalattá fejlődött. Húszévesen Vinnai Balázs nem csupán elindított egy vállalkozást, hanem eldöntötte: kihasználja az adódó lehetőségeket, és márkát épít.
– Sokan ezt úgy hívják, jókor lenni jó helyen. De a vállalkozás nem szerencse kérdése, mindenért meg kell küzdeni. Az viszont, hogy észreveszed és kihasználod az adódó alkalmakat, képesség. Mindenkinek vannak lehetőségei, és mindenki máshogy használja ki azokat - mondta a Piac&Profitnak korábbi interjúnkban a most az Év Üzletemberének választott Vinnai Balázs.
„A Magyarországon már tízedik éve megrendezésre kerülő EY Az év üzletembere program a sikeres vállalkozásokról szól, amik kulcsszerepet játszanak a válságot követő építkezésben. Az évtizedes múltra visszatekintő gála azok előtt a magyar üzletemberek előtt tiszteleg, akik eredményesen és jövőbe mutatóan válaszoltak a gazdasági, társadalmi változásokra, és akik az elmúlt években is a minőségre, az értékteremtésre és az innovációra helyezték a hangsúlyt” – mondta Havas István, az EY vezérigazgatója.

Idén a pályázók elsősorban az IT szektort és a gyártó cégeket képviselték. A megmérettetésen induló vállalkozások összbevétele megközelítette a 150 milliárd forintot, és országszerte közel 5000 munkavállalót foglalkoztatnak. A budapesti és vidéki jelöltek közel azonos arányban vettek részt idén a programban. A legfiatalabb cégvezető 28 éves volt, míg a legidősebb a 74. életévét töltötte be.

Vinnai Balázs Fotó:PP/FörsterTamás

Az EY világszerte nagy presztízsű üzleti elismerésének hazai díjazottjait minden évben egy Független Bírálóbizottság választja ki, nemzetközileg felállított kritériumrendszer alapján. A döntésben a díjazott által vezetett társaság eredményei mellett a stratégiai szemlélet, a személyes integritás, a kockázatvállalási hajlandóság, a nemzetközi hatás, valamint az innovációhoz való hozzáállás továbbra is fontos szerepet játszik. Az idei Független Bírálóbizottság elnöke Wolf László, az OTP Bank Nyrt. vezérigazgató-helyettese. 2013-ban a Független Bírálóbizottság további tagjai Antal Erzsébet a Waberer's International Zrt. gazdasági vezérigazgató-helyettese; Kocsi Ilona a Manager Magazin szerkesztője; Zwack Izabella a Zwack Unicum Nyrt. igazgatósági tagja; Márton Péter a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatója; Sándor József a Fémalk Zrt. vezérigazgatója, a program tavalyi győztese; valamint Vizi E. Szilveszter a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnöke, a TIT elnöke.

Az EY „Az év üzletembere” fődíjat idén, Dr. Vinnai Balázs, az IND Group alapítója és ügyvezetője vehette át, aki sikereiért 2005-ben már elnyerte „A jövő ígérete” különdíjat. Az elmúlt hét évben Dr. Vinnai Balázs vezetése alatt az IND töretlenül folytatta eredményes működését.

„Az 1997-ben 50 ezer forintból „garázscégként” alapított vállalkozás mára egy 3,7 milliárd forintos árbevételű, több mint 200 főt foglalkoztató, jobbára a nemzetközi piacon tevékenykedő technológiai vállalattá nőtt. Folyamatos bővülésének és megújulásának köszönhetően a digitális banki felületek vezető európai specialistája lett. Szakosodott tudásuk és fókuszált tevékenységük alapjaiban változtatta meg a pénzügyi szolgáltatások piacát. Különösen nagy teljesítmény ez egy igen kompetitív és nemzetközi versenytársakkal dominált piacon. Sikerei megbízói számára is garanciát jelentenek a növekedésre. Újításai és innovációs tevékenysége révén ügyfelei sorra nyerik a szakmai elismeréseket. A régióból egyedüliként került fel idén a vállalkozás a pénzügyi szektor technológiai beszállítóit rangsoroló nemzetközi FinTech100-as listára. A nyertes vállalkozó megkapta a Magyar Köztársaság Érdemrend Lovagkeresztjét. 2005-ben elnyerte az Ernst & Young Az év üzletembere „Jövő ígérete” különdíját. Eredményessége, nemzetközi üzleti sikerei, vállalkozásának növekedése bizonyította, hogy akkor a Bírálóbizottság helyesen döntött” – indokolta döntését a Független Bírálóbizottság.

A „Példakép” különdíjat idén Majoros Béla József nyerte el. A Csaba Metál Öntödei Zrt. vezérigazgatója 1993-ban alapította meg vállalkozását Békéscsabán, ahol egymaga készítette az első öntvényeket. A kemény munka és a folyamatos fejlesztések eredményeként a cég egy 8 milliárd forintos árbevétellel és több mint 600 munkatárssal rendelkező vállalattá nőtte ki magát a munkanélküliséggel küzdő térségben. Majoros Béla József irányításával a vállalat egy egyedülálló, nyomásos alumínium-öntészeten alapuló nagy-gépes technológiát honosított meg Magyarországon, ami kitörési pontot jelentett a cég számára. Mivel a régióban nincs hagyománya a nyomásos alumínium-öntészetnek a tulajdonos jó érzékkel, az ország különböző területeiről válogatta össze a közvetlen munkatársait, akik számára a díjazott által kialakított vállalati kultúra nagy önállóságot biztosít. A cég középtávra szóló stratégiája a piaci részesedés növelését és az árbevétel dinamikus emelkedését tűzte ki célul.

Árvai Péter, a Merész újító”, a Prezi.com társalapítója és ügyvezetője, a Prezi fejlesztését egy Királyi Pál utcai egy szobás irodából indította útjára 2008-ban. A díjazott 18 hónapot dolgozott fizetés nélkül, kizárólag arra koncentrálva, hogy a cég gyors növekedést tudjon elérni. Ennek eredményeként az első sikerek már rögtön a termék piacra kerülése után megmutatkoztak. Mára a Prezi 180 szakembert foglalkoztat 26 országból, 2 irodában. A regisztrált felhasználók száma eléri a 30 milliót. A Prezi küldetése, hogy az ötletek megosztását szórakoztatóvá és magával ragadóvá tegye. A cég munkatársait és vezetését a kíváncsiság vezérli, ezért el tudnak térni a megszokott gondolkodási sémáktól, és ezáltal képesek a gyors megvalósításra. A cég jövőbeni célja, hogy 2 milliárd felhasználó számára elérhetővé tegye a Prezit, minden lehetséges digitális felületen.

A „Jövő ígérete”, Fazekas Gábor, a Mikropakk Kft. tulajdonosa lett, aki mérnöki diplomája kézhez vételével szinte egy időben tragikus hirtelenséggel elhunyt édesapjától vette át a családi vállalkozás vezetését 2002-ben. Irányításával a cég adózás előtti eredménye az elmúlt 10 évben a jegyzett tőke háromszorosáról tizenháromszorosára nőtt. A vállalkozás válság idején is meg tudta tartani pénzügyi stabilitását és 15 százalékos növekedést produkált. Fazekas Gábor számára kulcsfontosságú terület a kutatás-fejlesztés, amelyet a jövő zálogának tekint. A folyamatos megújulásra és bővülésre törekedő vezetési stratégia eredményeként a székhely bővítése mellett 2010-ben egy 3000 négyzetméteres üzemegységet építetett Salgótarjánban, amely idén további 1600 négyzetméterrel egészült ki, ezzel a hátrányos helyzetű térségében 59 fő részére biztosít munkalehetőséget. A jövőben regionális pozíciójuk erősítését tervezik, amelyet még szélesebb körű szolgáltatások nyújtásán keresztül szeretnének elérni.

A díj kiírásának megfelelően Dr. Vinnai Balázs képviseli 2014-ben Magyarországot az EY „World Entrepreneur Of The Year” gáláján Monte Carlóban, ahol az egyes országok fődíjának nyertesei vesznek részt. Hasonlóan a nemzeti versenyekhez, itt is kiemelkedő üzletemberekből és világszerte elismert szakemberekből álló Bizottság hoz majd döntést a legkiválóbb nemzetközi vállalkozó személyéről.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo