Rangos olasz egyetem Magyarországon

A Közép-Európai Egyetem, ismertebb nevén CEU Business School az olasz Luigi Bocconi egyetemmel közösen elindította elsődiplomás képzését. A teljes egészében új, gazdasági ismereteket tanító kurzus érdekessége, hogy hallgatói az első két évet Magyarországon, míg a második kettőt Olaszországban töltik. A Bocconi megjelenésével egy igen reprezentatív európai egyetem érkezik hazánkba.

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az új, kéthelyszínű, angol nyelven folyó nemzetközi üzleti képzés kombinálja az európai üzleti gyakorlatot az amerikai menedzsment szemlélettel, és a gazdaság új kihívásaival - nyilatkozta Szakmáry Dóra, a képzés magyarországi hátterét biztosító CEU Business School marketingigazgatója. Diákjaink az első két évben Budapesten, míg a második két évben Milánóban tanulnak. A képzést követően a hallgatók két nagy értékű diplomát kapnak kézhez, a Bocconi egyetem nemzetközi gazdasági és menedzsment diplomáját és a CEU Business School által kiállított amerikai nemzetközi üzleti diplomát. Biztosak vagyunk abban, hogy ez a két "ajánlólevél" a világ bármely cégénél megnyitja a kaput végzőseink előtt.

Úgy tűnik, hogy a rangos Bocconi egyetem (a Financial Times az MBA programját 2003-ban világszinten a 12. helyre sorolta), mely Olaszország legrangosabb üzleti iskolája, valóban világméretű szervezetté kíván válni, melyhez az első stratégiai partner a CEU Business School lesz. A folyamat azon is tettenérhető, hogy az egyetem diákjainak kétharmada már nem Milánóból, hanem vidékről, illetve külföldről származik. A Bocconi népszerűségét, sikereit talán jól jelzi, hogy jelenleg az intézmény bevétele 40 millió euró évente, és eddig még sohasem szorult állami segítségre.

A képzésben partnere, a CEU Business School mindig is nemzetközi egyetem volt, de ez az internacionalizálódás a társadalom egészére hatott. Már nem csak az EU lett egy egységes piac, hanem annak intézményei, cégei, vezetői rétege is, akiknek meg kell tanulnia együtt dolgozni és versenyezni egy európai skálán/szinten is. Ehhez kínál nagyon komoly segítséget ez az új, közös képzés.

A képzés költségtérítéses, és sokak számára talán nem is olcsó - zárja szavait a szakember -, de ez az évi 6500 euró más nemzetközi képzésekhez viszonyítva egyáltalán nem drága, és ár/érték aránya miatt bátran mondható, hogy kiváló befektetés. A különböző magán és európai ösztöndíjak pedig mindenkinek rendelkezésére állnak.

Véleményvezér

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba

Ömlik az uniós pénz Lengyelországba 

Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten

Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten 

Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt

Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt  

A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo