A negyvenedik Miskolci Nemzetközi Ásványfesztivál rendezője a Miskolci Egyetem, társszervezői a Herman Ottó Múzeum és a Magyarhoni Földtani Társulat. (MTI)
Az ismerettterjesztés is cél
A rendezvény honlapja szerint, a miskolci ásványfesztiválok jelentőségét nemcsak a kiállítók stabil 100 körüli és a látogatók 7–8 ezres létszáma jelzi, hanem az is, hogy a börzéket évenként más és más ismeretterjesztő rendezvényeket színesítik. Ezek között vannak tematikus kiállítások, tudományos és népszerűsítő előadások, de egész napos szakmai előadóülések is kapcsolódnak hozzá, mint idén is.
Tavaly, mintegy száz kiállító, háromszáznál is több asztalon mutatta be kollekcióját. Lényegében a világ minden részéről érkeztek érdekes és különleges ásványok, kőzetek, fosszíliák és ékkövek. Az ásványfesztiválon tartott előadóülést a Magyar Minerofil Társaság (MAMIT), amelyen első ízben adták át a társaság által alapított Székyné Fux Vilma és Várhegyi Győző díjakat. Az egyik díjazott Dr. Szakáll Sándor, a Miskolci Egyetem Nyersanyagkutató Földtudományi Intézetének tanára volt, akinek munkáját Székyné Fux Vilma díjjal ismerték el. Az elismerést azok kaphatják meg, akik az ásványtan területén kiemelkedő ismeretterjesztő munkát végeztek, és jelentősen hozzájárultak hazánk területének minél teljesebb ásványtani feltárásához.