Előzetes, nem kötelező érvényű megállapodást kötött a 4iG Nyrt., a Magyar Állam képviseletében a Corvinus Zrt., valamint a Vodafone Europe BV a Vodafone Magyarország Távközlési Zrt. százszázalékos részvénycsomagjának adásvételéről. A tervezett akvizícióval a 4iG Nyrt. 51, a Magyar Állam 49 százalékos tulajdont szerezhet a második legnagyobb hazai távközlési vállalatban. A tranzakció értéke 715 milliárd forint – közölte a 4iG. Ez azt jelenti, hogy Orbán a plusz bevételekből tovább akarja növelni a kormány és a fideszes oligarchák gazdasági hatalmát, kerül, amibe kerül. És a pénz nem számít, legalábbis ez derül ki Raskó György volt földművelésügyi államtitkár információja alapján. A közgazdász felhívta egy Vodefone tulajdonos londoni barátját, aki elmondta, nem kényszerítették őket az eladásra Orbánék.
Az ajánlott ár volt olyan magas, hogy nem lehetett visszautasítani. Szerinte 10 év múlva sem adtak volna ennyit érte, így hát kaptak az alkalmon.Orbán Viktor második nagy titkát 2016 február 17-e óta próbálják megfejtegetni az érdeklődők. Ebben az évben történt, hogy a miniszterelnök Moszkvába utazott és váratlanul aláírta a Paks 2 szerződést. Korábban senki nem tudott arról, hogy egy ilyen nagy volumenű döntés születik majd. A kormányfő maga is az évszázad üzletének nevezte a paksi bővítést. Történt ez úgy, hogy 2013 január 31-i moszkvai látogatásán Orbán Viktor még maga is arról beszélt, hogy Paks 2-re nemzetközi pályázatot írnak ki. Ez különös módon soha nem történt meg, annak ellenére, hogy egy fél államtitkárság dolgozott sok pénzért évekig a nemzetközi pályázat kiírásán.
Orbán orosz barátkozásáért személyesen is sokat fizetett. Elveszítette több évtizedes barátját, Simicska Lajost, aki a miniszterelnök moszkvai Roszatom üzleteivel indokolta eltávolodásukat. A szakítás durvára sikeredett, hiszen az egykori legfontosabb barát obszcén szavakkal illette Orbán Viktort.
Aztán jött az ukrán háború és most már önmagát is meg kellett tagadnia Orbán Viktornak. 2008-ban, amikor éppen Grúziát támadta meg Putyin, a kormányfő még olyan álláspontot képviselt, ami ma már tilos egy fideszesenek.
A közép európai népeknek kötelessége, amikor független országot ér katonai agresszió, egyértelműen és világosan beszélni. Szerintem bennünket magyarokat 56 miatt különösképpen terhel ez a kötelesség. Ezért amikor egy független államot, az oroszok katonai agresszióval megtámadnak, akkor nekünk világosan, egyenesen és helyes erkölcsi alapállást elfoglalva érdemes megszólalni.Orbán ekkor még a nyugatot azért ítéli el, hogy az 56 és a 68-as szovjet támadáskor nem léptek fel kellő súllyal az agresszorral szemben. Ma már ugyanakkor tilos egy fideszesnek az ukrajnai háború kapcsán egyáltalán csak visszaemlékeznie 56-ra. A helyzet odáig fajult, hogy egy friss felmérés szerint a kormánypárti szavazóknak csak 3 százaléka tartja felelősnek Oroszországot az ukrajnai háborúért, a többség egyértelműen az Egyesült Államokat okolja.
További csapás, hogy Orbán Viktor eddigi legnagyobb külpolitikai sikerének tartott, mondott V4 szövetség a szakadékba hullott. A Visegrádi Négyek most a nagy baj idején még egy jó szóra sem méltatják egymást. A több évszázados lengyel-magyar barátság úgyszintén mélypontra került. Vajon milyen érdek tartja Orbán Viktort Putyin mellett úgy, hogy az Európai Unió csúcstalálkozóján volt, aki egyszerűen az orosz elnök bábjának nevezte.
Orbán Viktor harmadik nagy titkát a rendszerváltás óta szemlélhetjük. A fideszes vezetők mindmáig egyik legfontosabb retorikai eleme a kommunistázás. Napi szinten mondja ezt Szijjártó Péter vagy Kövér László kritikusaikra. Ennek ellenére egyedül Magyarországon mindmáig titkos az ügynöklista. Vajon miért? Már csak a formál logika szerint is egy ilyen névsor eltitkolása kizárólag a hatalom érdeke lehet. És valóban, a mai vezetésben mindmáig vannak olyan személyek, akik magas beosztást töltöttek be már a kommunizmus idején is. Elég csak Schmitt Pálra, Boros Péterre vagy Pintér Sándorra gondolni. Olyan helyeken dolgoztak, ahol ellenzékiként, vagy független értelmiségiként lehetetlen lett volna. A nagy titok, hogy miért nem tudhatják meg még 2022-ben sem az emberek, 32 évvel a rendszerváltás után, hogy kiknek köszönhették annak idején nagy mértékben az egykori diktatúrát?