Az év legszörnyűbb napját, a Blue Mondayt először 2005-ben határozta meg Cliff Arnall kutató. Ő ezt január utolsó teljes hetének hétfőjére tette. Az okok között szerepelt, hogy már messze a karácsony, de még nem jött fizetés, rossz az időjárás, legtöbben újévi fogadalmaiknak is búcsút mondtak.
Egy új kutatás most más eredményt hozott. Az Upbeat cég megbízásából készített felmérésben 2,2 millió Twitter-üzenetet elemeztek brit kutatók az utóbbi három évből. Ebből arra a következtetésre jutottak, hogy az első januári munkanap a legdepressziósabb. A népszerű mikroblogoldalon ekkor regisztrálták a legtöbb negatív tartalmú és hangvételű 140 karakteres tweetet.
Újra a munkahelyen, fogadalmak megszegése, válóper indítása
Idén január 6-án indult az élet a legtöbb munkahelyen. Ekkor tértek vissza legtöbben év végi szabadságukból. Az ingázók pokolba kívánják a munkahelyre utazást, az irodában a többség csak keresi önmagát, produktív munkára alig képes. Ráadásul ekkor fogalmazódik meg sok munkavállalóban, hogy „ezt már nem csinálom tovább, elkezdek állást keresni".
Emellett jogi szakértők szerint ezen a napon indul el a legtöbb válóper (összességében január kiugró hónap e téren), az emberek hatszor többet panaszkodnak az időjárásról, az újévi fogadalmak megszegése is e tájban történik, ami bűntudatot kelt.
Nincsenek messze a legboldogabb napok sem
A kutatók szerint az év legboldogabb napjai karácsony, január elseje, Valentin-nap és az év első napos hétvégéje.
Forrás: monster.hu