Nem akarják a bulinegyed korlátozását az erzsébetvárosiak

A belső-erzsébetvárosi lakók döntő többsége nem vett részt a népszavazáson, ők is a távolmaradásukkal szavaztak a korlátozással szemben. A rendkívül alacsony részvétel üzenete egyértelmű: a lakók döntő többsége nem ért egyet a korlátozást kezdeményező Facebook-csoporttal.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A bulinegyed nyitvatartásának korlátozása érdekében tartott népszavazáson a szavazásra jogosultak kevesebb, mint ötöde járult az urnákhoz, és a 43 ezer szavazásra jogosultból a nem hivatalos adatok szerint mindössze nagyjából 4 és fél ezren szavaztak a nyitva tartás korlátozására.


Kép:FreeDigitalPhotos.net

Az érintett belső-erzsébetvárosi lakók döntő többsége sem vett részt a népszavazáson; ők is a távolmaradásukkal szavaztak a korlátozással szemben. A rendkívül alacsony részvétel üzenete egyértelmű: a lakók döntő többsége nem ért egyet a korlátozást kezdeményező Facebook-csoporttal.

Ezzel szemben az Élő Erzsébetvárosért Egyesületnek a bulinegyed fennmaradását támogató, párbeszédes megoldást sürgető petícióját több mint 50 ezren írták alá. Ez több mint tízszerese a népszavazáson a korlátozásra leadott szavazatok számának.

A népszavazás kudarc a tiltani akaróknak, ellenben siker az erzsébetvárosiaknak, hiszen megmarad Belső-Erzsébetváros különleges hangulata, míg Erzsébetváros nagyobb részén továbbra is nyugodt lakókörnyezetben élhetnek az ott lakók. A fővárosiaknak, hiszen így megmarad a turizmus, és az a 300 milliárd forint bevétel, amit évente elköltenek a turisták. Nem utolsósorban az országnak is, mert nem vész el az a 6 milliárd forint adóbevétel, amelyet a Bulinegyed vállalkozásai fizetnek be minden évben a költségvetésbe.

A bulinegyed mindenképpen nyerő marad
A szórakozóhelyek nyitvatartásáról szóló VII. kerületi népszavazás átszabhatja a környék lakáspiacát. Februárban az ott élők arról döntenek, hogy bezárjanak-e a szórakozóhelyek éjfélkor – derül ki az ingatlan.com elemzéséből, amely több lehetséges forgatókönyvet vázol fel.
Az itt működő 300 kis- és középvállalás 10 ezer munkavállalónak adnak munkát – nekik most megmarad a megélhetésük, az itt szórakozó százezrek pedig Európában egyedülálló helyen élvezhetik az életet.

A népszavazás eredménytelensége azt üzeni: az erzsébetvárosiak a lakók, a kerületi önkormányzat és a bulinegyed képviselői közötti párbeszéd útján szeretnék rendezni a vitás kérdéseket. Az Egyesület részletes programot dolgozott ki a tisztasággal, közrenddel és zajterheléssel kapcsolatos problémák csökkentésére.

Ezen megoldások megvalósítása érdekében szükség van az önkormányzat, a kis- és középvállalkozások, és a lakók szoros együttműködésére, ezért  az Élő Erzsébetvárosért Egyesület már kész akár holnap leülni tárgyalni az érintettekkel – jelentette be Molnár Bence, az Élő Erzsébetvárosért Egyesület szóvivője a népszavazási eredményt értékelő sajtótájékoztatóján.

 

 

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo