A panel, a blokk, az alagútzsalus, az öntött és a vasbetonvázas előre gyártott technológiával épült lakóházak energiatakarékos korszerűsítésére, felújítására 2001-től lehet pályázattal állami forrásokhoz jutni. A vissza nem térítendő támogatás összege a költségek 1/3-a, a másik 1/3-1/3-ad részt a helyi önkormányzatoknak, és az érintett lakóközösségeknek kell biztosítani. Ez lakásonként 400 ezer forint állami támogatást jelent, vagyis a három forrásból egy lakásra legfeljebb 1,2 millió forintot lehet fordítani.
A pályázat keretében a 2001-2004. között 5,3 milliárd forintot osztottak szét a nyertesek között, s ez az összeg közel 50 ezer panellakás felújítására futotta. A program idén április elején került újból meghirdetésre szeptember végi határidővel: e célra az idei költségvetésből 1,9 milliárd, s a jövő év terhére pedig további 6 milliárd forint áll rendelkezésre. Mivel azonban a lakóközösségek döntő része még a 400 ezer forintot sem tudja előteremteni, született meg a "Panel plusz" hitelprogram. Lényege, hogy a pénzszűkében lévő lakóközösségek és önkormányzatok is élhessenek a támogatás lehetőségével. A 20 milliárd forint keretösszegű konstrukció számukra kínál kamatmentes, illetve a másik elképzelés szerint kedvezményes kamatú hitelt, 15 éves futamidővel, 3 év türelmi idővel. Ez utóbbi esetben a kamat törlesztéséhez - rászorultsági alapon - szociális támogatás is tartozik.
A felvett banki kölcsön felhasználható az iparosított technológiával épített lakóépületek energiatakarékos felújítása során elvégezhető utólagos hőszigetelésre (nyílászárók szigetelése, cseréje, tető vagy pincefödém és homlokzat szigetelése), valamint a házak épületgépészeti rendszereinek (például fűtés) korszerűsítésére, felújítására. A tervezett 20 milliárd forint keretösszeg felhasználásával mintegy 30-50 ezer lakás felújítása végezhető majd el.