A nagyrészt az egyes kapitányságok vezetői, osztályvezetők és érdekvédők számára ismertetett eredmények kapcsán Tiborcz János főkapitány elmondta: azért határozták el, hogy felmérést készíttetnek munkatársaik körében, hogy kiderüljön, szakmailag és emberileg hogy érzik magukat a rendőrök és a rendőrségi dolgozók.
Tavaly novemberben az ezer főt meghaladó zalai állományból 304 munkatársat kérdeztek meg, szándékosan kissé provokatív kérdéseket is feltéve - közölte Tátrai Miklósné, a felmérést készítő Faber Magister Kft. ügyvezető igazgatója. Mind az öt városi kapitányság dolgozóinak esetében figyelembe vették a szolgálati időt, a beosztást és a nemek szerinti megoszlást is a névtelenül kitöltetett kérdőívek kiosztása során. Tíz témakörben 82 állítást kellett egytől ötig értékelniük az elégedettségnek megfelelően a megkérdezetteknek.
A maguk képzettségével igen, a fizetéssel nem elégedettek
A Zala megyei rendőrök átlagos elégedettségi indexe 3,32 lett az ötös skálán, ami a felmérés készítője szerint jó eredménynek mondható. Az összesítésből az is kitűnt: a 35 év alattiak és az alacsonyabb beosztásúak az értékelésükben valamivel gyengébb osztályzatokat adtak idősebb, magasabb beosztású kollégáiknál.
A rendőrök a legmagasabb pontszámmal a szolgáltatáskultúrát, a vezetői működést és a munka tartalmát értékeltek. Tátrai Miklósné szerint ez azt jelzi, hogy magabiztosak a rendőrök, magasra tartják a tudásukat és a közvetlen vezetőikről nagyon jó a munkatársak véleménye.
A legrosszabbnak értékelték a tanulás és fejlődés - azon belül is főként az idegen nyelvi képzés - lehetőségét, emellett a bérekkel, a jóléti és szociális juttatásokkal sem elégedettek, s alacsonyra értékelték az elkötelezettséget is. Ez utóbbi kérdéskörben a hosszabb szolgálati idővel rendelkezők például úgy érzik, hogy munkájukat nem értékelik eléggé, tapasztalataik alapján azonban a megkérdezettek ismerőseiknek is ajánlanák munkahelyként a rendőrséget.