Az Európai Unió továbbra is nyomást gyakorol a fejlődő országokra, hogy azok minél hamarabb privatizálják a legfontosabb állami monopóliumaikat, mint amilyen az egészségügy, a bankrendszer, vagy a közművek. Ez túlmutat az EU eddigi kereskedelmi retorikáján, mellyel állítólag a szegénységet szeretné felszámolni, ráadásul a mezőgazdasági támogatásokat sem csökkentette jelentősen, így a legszegényebb országok gyakorlatilag semmit nem nyernének - idézett a Reuters azon dokumentumokból, melyek a Christian Aidtől kerültek ki.
A Szervezet által készített felmérés szerint az afrikai országok kétharmada véli úgy, rosszul járna, ha elfogadná a Hong Kongban kedden kezdődő WTO-ülés számukra felajánlásra kerülő kereskedelmi megegyezést. A megkérdezettek fele helyezte kilátásba, hogy felfüggeszti a tárgyalásokat, amennyiben a tervek nem lesznek számára elfogadhatóak. Ezzel lehet, hogy ismét bekövetkeznek a Cancun-i események, amikor két évvel ezelőtt a Kereskedelmi Világszervezet soros ülésén félbeszakadtak a megbeszélések a fejlődő országok képviselőinek kivonulása miatt.Megint kivonulnak az afrikai országok?
A Christian Aid felszólította a fejlődő országok képviselőit, hogy vonuljanak ki a WTO-tárgyalásokról, ha az Európai Unió nem változtat kereskedelempolitikai elképzelésein.
Véleményvezér

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak
Az orbáni hintapolitikát megelégelték az európai nagyhatalmak.

Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését
Drukkolunk Orbán Viktornak, hogy jobb költségvetést írjon Brüsszelnél.

Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét
Nem kívánatos a könyvelő a Harcosok Klubjában.

Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő
Oksabb lett volna, ha Hoppál Péter csendben marad.

Magyarország költi a legkevesebbet az egészségügyre az unióban
Hová tűnik az adófizetők rengeteg pénze?